На Сумщині водію більше 30 разів виписували штрафи за керування без документів
Уродженець одного з міст Сумщини Борис Поляков (дані змінені) мав цілу купу адміністративних правопорушень. Щоправда, усі – по схожих статтях.
По-перше, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, тоді на нього наклали адміністративний штраф у 10 200 гривень, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік. Далі постановою Кам’янського райсуду Черкаської області від 18.04.2023 він отримав ще одне адмінстягнення по ч. 5 ст. 126 КУпАП (керування ТС без документів) – 40 800 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 років. А потім – більше 30 разів Тростянецький суд виносив постанови з відповідними штрафами про його притягнення до адмінвідповідальності за керування автівкою без документів. Поліцейські майже щотижня зупиняли старий ВАЗ-2106, на якому їздить чоловік, і виписували постанови, але… на них злісному порушнику було начхати. Бо що можуть взяти державні виконавці з людини, яка не має ні освіти, ні роботи, ні житла…
Після того, як його в черговий раз 8 січня зупинили поліцейські не тільки за керування автом без документів, але й за умисне невиконання постанов судів (від 12.04.2019 р. і від 18.04.2023 р.), було відкрито вже кримінальне, а не адміністративне впровадження за ч.1 ст.382 Кримінального кодексу, що карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
Чоловік пожалівся, що життя у нього тяжке, він у всьому кається і визнає себе винним. Тож сторони погодились на укладання угоди про визнання винуватості і призначення покарання у вигляді штрафу 8500 грн. Цього разу в угоді передбачені як наслідки її укладання та затвердження, визначені статтею 473 КПК України, так і наслідки її невиконання, передбачені статтею 476 КПК України. Тобто буде вже не штраф, а реальний строк. Суд ухвалив це рішення.
Можливо, чоловік сяде, а може й заплатить цей штраф, проте всі попередні – навряд чи. Адже на практиці громадяни, які не мають розрахункових рахунків, офіційно не працюють, не мають ні рухомого, н нерухомого майна і не планують виїжджати за кордон, штрафи не сплачують. Стягнути з них кошти неможливо внаслідок відсутності жодних важелів впливу. При відсутності активів для стягнення виконавча служба повертає матеріали без виконання. Адміністративне ж стягнення за порушення ПДР автоматично анулюється через рік, якщо протягом цього часу водій не отримав нових постанов про накладання штрафів…
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ