На Сумщині сформували 10 блоків проблемних питань ветеранів
Як повідомив начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ, за результатами регіонального ветеранського форуму намічено план спільних дій, щодо впровадження в життя ветеранських ініціатив і розв’язання проблемних питань.
«На минулому тижні у нас проходив регіональний форум «Ветеранська спільнота – рушійна сила відновлення і ресурс для змін». Це один із потужних форумів, де вислухали всіх бажаючих. І за результатами дводенного форуму були окреслені проблемні питання ветеранів та членів їх сімей», – говорив очільник області під час наради з головами РВА та громад.
Про 10 блоків питань, які турбують сьогодні ветеранів та членів родин загиблих героїв доповів виконуючий обов’язки начальника управління з питань ветеранської політики Сумської обласної державної адміністрації Ігор ТИХОНКОВ.
«Питання перше – формування штату та функцій фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Зараз проводиться набір на порталі «є-Ветеран кандидатів для фахівців із супроводу. Перший етап закінчується, до кінця місяця буде проводитися комісія з розгляду цих кандидатів», – зазначив він. – Друге питання: створення дорожньої карти для ветеранів, що отримали поранення, пов’язані з ампутацією кінцівок щодо питань подальшої реабілітації та встановлення протезів».
Серед найважливіших питань, які сьогодні турбують всіх ветеранів в Україні, це питання забезпечення житлом учасників бойових дій, військовослужбовців, ветеранів-ВПО.
«Працюю над системним підходом вирішення цього питання. Перш за все, треба створити реальний реєстр ветеранів, які потребують житла. Гроші є, держава їх дає. Але немає обліку. Винними роблять ветеранів, що ніби вони не подаються. Але вони не знають, куди і як подавати документи. І є підрозділи в районах, громадах, і соціальні, і ветеранські і громадські організації, які мають інформувати, супроводжувати кожного ветерана, щоб він отримав належне», – сказав Володимир Артюх.
Ситуація щодо недостатнього інформування, вважає очільник Сумщини, склалася і щодо зубопротезування.
«Укладено договорів у понад 30 закладах. І люди теж не знають про це. Фактично в кожній громаді є заклади охорони здоров’я, які уклали договори з державою на безкоштовне протезування і лікування зубів. Я вже другий рік повторюю: не ветерпни до нас ідуть, а ми до них», – зазначив начальник Сумської ОВА.
Також у переліку важливих питань для ветеранів – відсутність інформації про наявність кваліфікованої психологічної допомоги для ветеранів та їх родин у районах та містах області; реалізація ветеранами та членами їх родини державної програми «Ветеранський спорт».
“Усі ветерани мають отримати на особисту картку від держави 1,5 тис. грн на квартал, – говорив Володимир Артюх. – Ця сума дозволяє укласти договір з тими спортивними закладами, які будуть надавати їм послуги за ці гроші. Вони винятково на спортивні заходи, відновлення свого стану здоров’я. В кожному районі, в кожній громаді треба показати, де ці заклади і взяти на контроль, щоб їм надавались якісні послуги».
Важливими також є питання залучення груп ветеранів як радників, які були б ініціаторами при прийнятті рішень та розробки проєктів з питань ветеранської політики та проблема в неоднаковій доступності та інформативності ветеранів, що проживають у віддалених громадах, порівняно з міськими мешканцями.
«У нас ветеранські центри є в кількох громадах. Ветеранів з інших громад туди не пускають. А інші громади нічого не роблять, щоб створити на своїй території такий ветеранський простір. Тому ми займаємось створенням обласного ветеранського простору, де кожен ветеран з кожної громади буде мати право отримувати всі види послуг», – додав начальник Сумської ОВА.
Володимир Артюх закликав голів РВА та громад детально опрацювати кожен із 10 блоків питань. Надати для своїх ветеранів для них відповіді, щоб кожен ветеран Сумщини знав, куди він має звернутися і з якими документами, щоб максимально оперативно отримати усі послуги, пільги та допомоги, які гарантує йому держава.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ