На Сумщині з 228 відділень “Укрпошти” 178 стануть пересувними
Цієї осені на Сумщині «Укрпошта» запустила проект «Пересувні відділення». Суть у цьому, що замість нерентабельних стаціонарних поштових відділень приймати комунальні платежі, посилки, виплачувати субсидії тощо будуть пересувні відділення.
«Укрпошта» йде на цей крок не від гарного життя – надто вже дорого, на думку керівництва, обходиться утримання стаціонарних відділень. Якщо у жовтні планували створити дев’ять базових центрів та 86 пересувних відділень, то тепер плани дещо змінилися. До речі, пересувні відділення в нашій області працюють давно, перші з’явилися ще у 2012 р. Але з того часу все більше сіл набувають статусу вимираючих, кількість жителів зменшується, а вік їх збільшується. Стає більше людей, які фізично не можуть прийти ні до стаціонарного відділення, ні до пересувного, щоб отримати пенсію, заплатити комунальні платежі, замовити ліки. Усе це вони можуть зробити тільки через листоношу, яка приходить до них додому. Так що зберегти листонош, які самі приходять до клієнтів додому, вкрай необхідно.
Ще у жовтні, презентуючи цей проект, директор Сумської філії «Укрпошти» В’ячеслав Маринич говорив, що заміна стаціонарних нерентабельних поштових відділень у сільській місцевості пересувними відділеннями поштового зв’язку з мобільними бригадами, до складу яких входить начальник відділення, водій-супровідник та листоноша, не обмежує кількість послуг населенню, а навпаки – розширює. Нібито можна буде в селі замовити доставку ліків, товари за каталогом з інтернет-магазинів, сплатити за комунальні послуги тощо. Але реально у селах, де вже працюють пересувні відділення, народ незадоволений. І причин тому кілька. Авто далеко не завжди приїжджає вчасно, так що часом доводиться на нього чекати і півгодини, і більше, до того ж черга вибудовується немаленька, причому за будь-якої погоди, так що чекати на пенсію під дощем або під снігом – не велике задоволення. Люди просять, щоб хай хоча б на півставки, але «живий» листоноша в селах залишився.
Таким чином, за словами В’ячеслава Маринича, із 228 відділень області 178 стануть пересувними. А скільки стаціонарних відділень залишиться за два роки, залежить від обсягу послуг та кількості клієнтів. Якщо й надалі ці два показники зменшуватимуться, відповідно, і кількість стаціонарних відділень скорочуватиметься…