На Сумщині пройшов фестиваль меду
Презентувати свою продукцію бджільництва на медовий фестиваль до Зноб-Новгородської громади Середино-Будського району з’їхалося близько півсотні пасічників.
Родина Турочків на медовому святі у повному складі. За імпровізованим прилавком – наймолодші – Анна та Дмитро. Розповідають, пасікою займався ще прадідусь. Тож бджолина справа передалася їм так би мовити у спадок. “Мед у нас різний: гречаний (найтемніший на колір), з акації – із ніжним ароматом та майже без кольору, квітковий є, липовий”, – говорить Ольга Турочка, дружина пасічника.
Заправляє всім тато Геннадій. Інші члени родини допомагають. Говорять, справа не лише прибуткова, але й корисна – мед зі столу в родини не вибуває.
Не лише смачний їхній мед, але й корисний, підтверджують пасічники. Та радять ним повністю замінити цукор у своєму раціоні. “Гречаний мед корисно впливає на шлунок, з акації – для зміцнення імунітету. Потрібно розмішати у теплій воді ложечку меду та випити зранку. Це додасть сил та життєвої енергії”, – говорить Петро Муравйов, пасічник.
А це ятка працівників національного природного Деснянсько-Старогутського заповідника, який охоплює більшість лісостепу в цих краях. Тут до виготовлення меду підійшли з наукової точки зору. Уперше в цьому році зібрали урожай так званого дикого, лісового меду, розповідає заступник директора Галина Степаненко.
Місце для медового фестивалю обрали не випадково. Це крайня точка на півночі Сумщини. 250 кілометрів від обласного центру. Непроглядні ліси та незаймана природа. “Сама зона Зноб-Новгородської громади чиста. Тут немає великих підприємств, переробних комбінатів, тому вона вважається найбільш екологічно чистою. У громаді пильнують за тим, аби аграрії не використовували заборонені хімікати. Тому в нас за останні роки не було травлі бджіл, як в інших районах області”, – розповів Олексій Остапов, інспектор з екології Зноб-Новгородської ОТГ.
Це і сприяє тому, що в регіоні активно розвивається бджільництво.
У майбутньому в громаді планують створити ягідно-медовий кластер. Та заманювати туристів екологічно чистими продуктами бджільництва.
Джерело: СпецКор