На Сумщині викрили організовану групу телефонних піратів
Троє сумчан заробляли на прожиття тим, що, втручаючись у роботу мереж електрозв‘язку, переводили у готівку електронні гроші, сплачені клієнтами за здійснення дзвінків за кордон в обхід міжнародних центрів комутацій.
Так, узимку минулого року 27-річний сумчанин розробив детальний план швидкого збагачення, заснований на використанні сучасних комп‘ютерних технологій. Спосіб, як здавалося молодому чоловіку, був бездоганний, і, як він сам сподівався, дозволяв йому залишатися невикритим, а отже – й безкарним. Тож за певний час він зібрав з числа своїх знайомих однодумців, котрі теж мали бажання заробляти чималі гроші, не докладаючи при цьому жодних зусиль. Обрані у спільники люди мали певні навички в роботі в мережі Інтернет і телефонії та в інженерно-технічній галузі.
Сумчанин ретельно підійшов до організації групи, оскільки ретельно підбирав виконавців як за професіоналізмом, так і за певними моральними та психологічними якостями: дотримання дисципліни, певної конспірації, вміння швидко та якісно виконувати поставлені завдання. Двоє його спільників, 21-річні молоді люди, були ознайомлені з планом, та погодилися з таким «заробітком». Тож, маючи певне обладнання, вони влаштували такий собі підпільний комп‘ютерний центр, котрий переадресовував міжнародні дзвінки в обхід міжнародних центрів комутацій. Таке втручання в роботу телекомунікаційних мереж давало можливість зловмисникам переводити у готівку електронні гроші, отримані в якості сплати за дзвінок.
«Наші працівники поліції разом зі співробітниками УСБУ та прокуратури Сумської області викрили групу і задокументували її діяльність, – коментує Вадим Теличко, начальник відділу Слідчого управління ГУНП в області. – Під час санкціонованих обшуків була вилучена комп‘ютерна техніку, у тому числі маршрутизатори та GSM-шлюзи, і 220 сім-карток вітчизняних операторів мобільного зв’язку, які використовувалися у процесі зміни порядку маршрутизації вхідного міжнародного трафіку голосової телефонії».
У рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів)… вчинене за попередньою змовою організованою групою осіб, або якщо воно заподіяло значну шкоду) всім трьом підозрюваним вже оголошено повідомлення про підозру у скоєнні даного злочину. У відповідності санкцією статті їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.