Пенсіонери із Сумщини стали зірками проекту від національного телеканалу
Ще на початку червня до журналістів глухівського видання «Неделя» звернулася столична колега Марина Палій, яка працює на всеукраїнському каналі «UA.Першій». Вона дуже зацікавилася деякими героями публікацій. Настільки, що вирішила зробити з ними авторський проект «Унікальні пенсіонери».
Героями циклу сюжетів про людей, які мають незвичайні захоплення, стали одразу троє глухівчан і мешканець Ямпільщини.
Так, глядачів вразила величезна колекція дзвіночків, відмінна спортивна форма і життєвий оптимізм Ірини Колтакової, яка перетворила туристичну звичку «привезти сувенір» у масштабне хобі з науковим підґрунтям.
«Близько 3 тисяч дзвонів і дзвіночків. Це колекція української рекордсменки постійно поповнюється! Школярі з захопленням вивчають географію, національні традиції або музику за допомогою тематичних дзвінків», – так коментують побачене в Глухові на «Суспільному».
Жоден український господар не залишився байдужим після сюжету про конструктора-винахідника Івана Мажугу.
«Як з мотоцикла зробити всюдихід. Покрокова інструкція. Берете мотоцикл з металобрухту і залишаєте тільки каркас. Потім ще – металобрухт і старі двигуни, колеса від трактора, банку фарби і віддаєте це Івану Мажузі з Глухова. З того, що залишиться, він зробить вам ще й копалку, сівалку або газонокосарку», – жартує авторка проєкту Марина Палій.
Ну, а подорожі на мотоциклі Володимира Романенка надихнули українців пізнавати світ і змусили задуматися, який він великий і різноманітний. На рахунку глухівчанина 80 країн, які він об’їхав на залізному коні.
«Екстрим і пригоди, що йдуть поруч з Володимиром Романенком все життя, переконують мене – він ніколи не постаріє. І називати його унікальним пенсіонером язик не повертається», – каже журналістка.
Ще однією зіркою екрану став наш земляк із с. Шатрище, що на Ямпільщині, – 90-річний гончар Григорій Негода. Вся країна побачила, як в такому солідному віці людина самостійно видобуває унікальну шатрищенську глину, водить машину і робить неповторні глиняні вироби, дотримуючись технології своїх предків. Найбільше він переживає, що так і не знайшлося охочих перейняти унікальну гончарну методику.
«Ваш Глухів крутий. Думаю, ми сюди ще повернемося!», – так відповіла авторка проєкту на запрошення приїхати знову.
Тому що Сумщині є кого показати і про кого розповісти. Адже унікальні у нас не тільки пенсіонери. Чи не так? 😉