Ромни отримали 40 тонн допомоги
Днями три вантажівки із 40 т гуманітарної допомоги прибули в м. Ромни, повідомляють на сторінці мерії у Фейсбук.
У них команда фундації «Stichting Meierijstad Helpt Oost-Europa» із Нідерландів на чолі з президентом Франсом ванден Ніеушенґуійзеном (FransvandenNieuwenhuijzen), Гансом Нєшкоопом (HansNieuwkoop) та Роном Безоеном (RonBezoen) доставила вантаж для жителів Сумщини, які справді потребують цієї допомоги.
«Ми почали працювати в країнах Східної Європи більше 40 років тому. Спочатку збирали і возили гуманітарні вантажі для людей у Польщі. Але коли ця країна вийшла на новий економічний рівень, ми вирішили звернути увагу на інші країни, які потребують допомоги. Суму цієї допомоги можна оцінити в більше ніж €100 млн. Трохи згодом ми познайомилися з іншою волонтеркою в Нідерландах, яка має українське коріння, Беєю Клуітерс-Алберс (Beja Kluiters-Albers). Саме вона розповіла про Сумську область, яка межує з Росією, і переконала, що тут є надійні організації, з якими можна працювати і бути впевненими, що вони роздадуть нашу допомогу всім, хто її потребує. І вже з 2015 р. ми вирішили спрямувати свої зусилля саме сюди», — розповідає Франс.
Це третій візит благодійників із «StichtingMeierijstadHelptOost-Europa». Загалом команда із шести представників подолала близько 1,7 тис. км за 2,5 доби, по черзі змінюючи один одного за кермом вантажівок. Особливо іноземці відмітили погану якість українських доріг та непродуктивну роботу митників, адже на польсько-українському кордоні їм довелося витратити близько 8 годин через складнощі з перекладом списку речей у гуманітарному вантажі.
«Після нашої другої поїздки в Ромни в 2016 р., коли ми відвідали лікарні, навчальні заклади та адміністрації на Сумщині та отримали заявки на найбільш необхідні речі через громадську організацію «ДАР». Після приїзду на Батьківщину ми оголосили збір речей і всього необхідного для українців. До нас зверталися нідерландські лікарні, навчальні заклади і прості люди та приносили речі часто прямо до наших домівок. Наші дружини приводили ці речі в належний стан і складали для майбутньої відправки на Сумщину. Нам справді допомагали багато нідерландців», — говорить президент «StichtingMeierijstadHelptOost-Europa».
За словами Франса ван ден Ніеушенґуійзена, відмінність між рівнем життя в Україні і Нідерландах дуже помітна навіть неозброєним оком. Наприклад, меблі, які цього року прибули на Сумщину, їхній фундації передала місцева школа, адже у навчальний заклад закупили нові меблі, а старі в ідеальному стані викинути було шкода. Тоді як в Україні часто будь-які побутові речі, медичний інвентар, меблі «зношують», так би мовити, до останнього.
Працювати з цим гуманітарним вантажем буде місцева громадська організація «ДАР». Голова цієї організації Микола Оксюта розповів, що торік цільову допомогу від «StichtingMeierijstadHelptOost-Europa» отримали багато комунальних лікарень, реабілітаційних центрів, коледжів, ліцеїв та сільських рад на Сумщині.
«Співпрацюємо з нідерландськими меценатами ми вже три роки Безмежно вдячні Франсу, Гансу і Ронк за ту допомогу, яку вони надають мешканцям Сумщини. Ми щасливі, що є частиною цієї великої справи і можемо опосередковано допомагати людям, які цього потребують», — розповідає голова ГО «ДАР» Микола Оксюта.
За його словами, із нідерландською організацією роменців познайомила очільниця організації-сателіта БеяКлуітерс-Алберс. І от уже третій рік у Ромни привозять гуманітарну допомогу. Розподіляється вона згідно з отриманими заявками від територіальних центрів реабілітації, регіональних організацій Товариства Червоного Хреста, управлінь соціального захисту населення, лікарень, ДНЗ, наприклад, у Роменському, Липоводолинському, Буринському та Недригайлівському районах.
«Але цього року ми однозначно розширюватимемо географію роздачі цього гуманітарного вантажу. Тому всі, хто хотів би отримати допомогу у вигляді речей, меблів, прального порошку тощо, можуть надсилати нашій організації заявки. Тобто ми отримуємо заявки від них, пишемо план розподілу, відправляємо в Мінсоцполітики, яке має визнати цей вантаж гуманітарною допомогою. І після розмитнення ми починаємо роздавати вантаж. У середньому на таку процедуру іде близько двох місяців», — ділиться планами Микола Оксюта.