“Розірвало на шматки”: російські війська вдарили по Краснопіллю ракетою С-300
29 травня російська армія атакувала центр Краснопілля на Сумщині. Ударили ракетою С-300. Дві жінки загинули, ще п’ятеро людей – травмувалися. На місці влучання залишилася вирва 15 метрів в діаметрі. Детальніше – у матеріалі Суспільного.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/1a6a52a079384b64.jpg)
Наслідки російської атаки на Краснопілля. Суспільне Суми
Дві пари обгорілого взуття, поруч уламки та скло – на цьому місці вранці 29 травня загинули дві жінки. Ще п’ятеро людей – поранило. Російські війська, говорить заступник голови Краснопільської громади Василь Лавріненко, по Краснопіллю поцілили ракетою С-300.
Ракета впала якраз на центральну частину площі, внаслідок чого загинули дві людини.
Жінки, що загинули, перебували за кілька метрів від місця, куди влучив боєприпас, каже Василь Лавріненко – там залишилася вирва.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/634ddb9cae483068.jpg)
Вирва у Краснопіллі. Суспільне Суми
Повітряна тривога пролунала о 8:37, за кілька хвилин – почули вибух, розповіли місцеві мешканки Антоніна Ткаченко та Валентина Іванова:
“Все, і – полякалися. Посипалися вікна. Злякалися дуже.
Не знаю, куди їхати. Як воно скрізь вибухає, бахкає”.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/f8588997345ce66e.jpg)
Наслідки російської атаки на Краснопілля. Суспільне Суми
Як повідомив заступник голови громади, вибухом пошкодило магазини, приміщення селищної ради, у будинку культури, біля якого впала ракета, не залишилося жодного цілого вікна. В оселях місцевих мешканців вибило вікна.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/f661e5faa7c498a4.jpg)
“У мене сьогодні пар не мало бути, я висипалася, десь о 8:40 воно дуже гепнуло, я з переляку дуже сильно закричала, зібралася, навіть не помітила, що в кухні скло все посипалося, я просто зібрала речі і побігла в укриття”, – сказала місцева мешканка Валерія Катриченко.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/473c76a60dd80098.jpg)
Наслідки російської атаки на Краснопілля. Суспільне Суми
Загиблі жінки, говорить місцевий мешканець Володимир, працювали в будівлі у центрі селища, вранці йшли на роботу:
“Нещодавно одного мого співробітника племінник — перед цим він поховав племінника з АТО, буквально десь два тижні тому. І оце племінниця тепер постраждала. Розірвало на шматки — склали в мішок”.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/2aca6f53271c6a21.jpg)
Наслідки російської атаки на Краснопілля. Суспільне Суми
Володимир Вербенко у Краснопіллі має домогосподарство, родину, говорить, евакуював, сам виїжджати не планує.
“Сам на місці – дамо ще шанс. Ще один. А що боятися? Аби руки-ноги цілі були, інше – маячня. В кожного ж заяча кров по-різному робить. Ми на місці”.
!["Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300 "Розірвало на шматки". Російські війська ударили по Краснопіллю ракетою С-300](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/9e23d1ced30544fe.jpg)
Наслідки російської атаки на Краснопілля. Суспільне Суми
За словами Василя Лавриненка, до повномасштабної війни в Краснопільській громаді мешкало понад 20 тисяч людей, нині – приблизно 14 тисяч, третина мешканців з громади виїхала.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ