Селяни погрожують перекрити дорогу
Мешканці села Білани, що на Білопільщині, погрожують перекрити дорогу, яка сполучає три села – Вири, Білани та Улянівку.
Як ми повідомляли раніше, уже кілька років село буквально засипає лушпинням, що летить з елеватора ПАТ «Вирівське хлібоприймальне підприємство», спорудженого в Біланах. Узимку через викиди підприємства люди майже не бачать білого снігу – він суцільно вкритий рудими відходами. Через це у людей виникають проблеми зі здоров’ям – кашель, чхання, алергія.
«Окрім того, що все село засипає цими відходами, нам докучає ще й постійний шум від сушарок зернових. А також те, що величезні вантажні автомобілі розбивають дороги в селі. У нас будівлі по швах тріщать, коли ці вантажівки їздять. Ми зверталися і у Вирівську сільську раду, і в Білопільську РДА, адже звернення на саме підприємство результату не давало. Тож ми вирішили написати колективне звернення до Сумської ОДА. Якщо влада нас не почує – будемо перекривати дорогу, бо так жити вже не можемо» – розповідає жителька с. Білани Тетяна Курятник.
У 2016 році у відповідь на звернення мешканців з Білопільської РДА надійшов лист, в якому йшлося про те, що на підприємстві виявили додаткові джерела викидів. Вони, зазначається, не передбачені дозвільними документами. За таке порушення відповідальних осіб на підприємстві притягнули до адмінвідповідальності. Але результат той же – люди досі потерпають від роботи елеватора, який гуркотить та «плюється» лушпинням.
Вирівський сільський голова Микола Кулак запевнив: у попередні два роки на ПАТ «Вирівське хлібоприймальне підприємство» було дві перевірки. Однак «по документах там все в порядку», сказав пан Микола. Ключове слово тут – «по документах».
Днями у Білопільській РДА з цього приводу відбулася зустріч, в якій взяли участь представники влади, медики, керівництво підприємства «Вирівське ХПП», депутати райради, дорожники та, власне, стурбовані жителі Біланів. Під час зустрічі, розповіла Тетяна Курятник, голова Білопільскої РДА Володимир Верещагін сказав, що фахівці проведуть експертизу на підприємстві та визначать, наскільки шум виробництва перевищує норму в децибелах. У разі потреби керівництво фірми зобов’яжуть встановити звукоізолюючі бар’єри, а також фільтри, щоб відходи не летіли на місцевість, де живуть люди. По дорогах начебто теж прийшли до консенсусу – підприємці ремонтуватимуть їх разом з облавтодором, фінансуючи роботи 50 на 50.
«Під час зустрічі ми досягнули спільного рішення і я думаю, що не варто «підігрівати» цю тему», – прокоментував керівник підприємства «Вирівське ХПП» Сергій Ярош. Однак якого саме рішення – деталізувати не став. Від того, чи перейде влада та «Вирівське ХПП» від слів до діла, залежить і рішення жителів – переходити чи ні до більш радикальних дій, ніж звернення на папері.
Джерело: sumypost.com