Шахраї-“газовики” залишили 80-річну бабусю із 20 гривнами
Серед білого дня до квартири 78-річної сумчанки, у будинку по вулиці Героїв Небесної сотні, у двері постукали дві невідомі жінки. Назвавшись працівницями «Сумигазу», вони з порогу заявили, що їм необхідно перевірити газове обладнання, та направились на кухню. Старенька звісно ж пішла за ними.
«Перевіряльниці» взялись рухати газову плиту, відкривати духовку, виймати звідти решітки та жаровні, створюючи шум. Весь час, поки жінки та немічна господиня знаходилися на кухні, вхідні двері до квартири залишалися напіввідкритими. Тож, третя спільниця «газівниць», тихцем прослизнула в квартиру, і за кілька хвилин, понишпоривши у старій шафі знайшла поліетиленовий пакунок з грошима у сумі 1929 гривень та вкрала їх. Після того, як злочин було вчинено, дві перевіряльниці теж відразу ж покинули квартиру.
Буквально через годину подібна крадіжка сталася в квартирі будинку № 128, по вулиці Герасима Кондратьєва. Сюди теж завітали дві молоді жінки, років до 25-ти та назвавшись працівницями «Сумигазу», пройшли на кухню, де у присутності 80-річної господарки почали «перевірку» газової плити, рухаючи її, виймаючи з духовки посуд та створюючи максимум шуму. Причому на газовий лічильник навіть не глянули. Двері в квартиру теж залишилися незачиненими, і у якусь мить старенька почула, що вони навіть скрипнули.
А коли прибулі покинули чужу оселю, пенсіонерка зайшла в кімнату, і виявила, що шафа відкрита, а з шухлядки зникли всі її гроші у сумі 750 гривень. При собі у жінки до кінця місяця залишилося гривень двадцять, які вона встигла взяти зі схованки за кілька хвилин до візиту зловмисниць, щоб сходити по хліб.
«Ми переконливо просимо жителів міста Суми та області, надзвичайно серйозно ставитися до збереження свого майна, грошей та цінностей, – коментує начальник Сумського відділу поліції Павло Карабута. – Не впускати до свого житла невідомих осіб, ким би вони не називалися: представниками газового господарства, електромереж, пенсійного фонду, соціальних служб чи Червоного Хреста, аж поки візитери не пред’являть службового посвідчення особи, паспорта чи документу, що підтверджує повноваження на проведення перевірок. Якщо ж у вас все ж виникають сумніви, – покличте сусідів, терміново зателефонуйте рідним або до поліції. Поліцію радимо негайно викликати і тоді, коли на вулицях приватного сектору, чи у під’їзді будинку ви помітите підозрілих, незнайомих людей, які пропонують поворожити, зняти порчу, щось видивляються, стукають у двері, цікавляться де проживають одинокі люди, пенсіонери, пропонують купити у них дешеві продукти, цукор, мед тощо. Зловмисники такими нехитрими способами з’ясовують де можна поживитися, та вибирають жертву з числа одиноких людей, пенсіонерів або дітей».