Шосткинці взяли участь у зйомках документального фільму про гетьманський рід (трейлер)
Вийшов трейлер документального фільму «Гетьманський спадок». Про це пише “Україна молода”. Стрічка розповідатиме про історичний та державотворчий спадок гетьманату та роду Скоропадських, який є суттєво недооцінений у сучасній Україні.
Над фільмом працює команда київської студії Atasov Film Travel на чолі з режисером Тетяною Сучковою-Ладик у співпраці з шосткинською громадою. Сценарист – Олег Базилевич, продюсер – Олена Неміш, оператор – Євген Ладік.
«Це буде фільм про порятунок гетьманського спадку роду Скоропадських: від єдиної в Україні усипальниці династії гетьманів України Скоропадських – Гамаліївського Свято-Харалампіївського монастиря – до усвідомлення масштабу державотворчого внеску гетьманів Івана та Павла Скоропадських, – зазначає заступниця директора Шосткинського краєзнавчого музею Олена Чанцева-Коваленко. – Порятунок Гамаліївського монастиря та належне вшанування гетьманського роду Скоропадських, усвідомлення їхньої величної ролі в розбудові України – це наш іспит на самоповагу. Через повагу до тих людей, хто нам цю державу творив».
«Гетьманський спадок багатогранний. Він включає в себе унікальний український державотворчий імпульс і традицію, та історичний внесок гетьманів. А також такий символ гетьманства, як Гамаліївський (Харалампіївський) монастир – святиню, яка потребує негайного захисту. Та й сам рід Скоропадських є частиною гетьманського спадку», – йдеться на сайті студії. – Ми намагаємося відновити зв’язок із власним минулим, щоби зробити певні висновки стосовно нашого майбутнього».
У фільмі про історію Гамаліївського монастиря та гетьманського роду Скоропадських розповідають третій Президент України Віктор Ющенко, історики Павло Гай-Нижник і Тетяна Осташко, міський голова Шостки Микола Нога, директор Науково-дослідницького інституту історії архітектури та містобудування Сергій Юрченко, головний зберігач фондів Шосткинського краєзнавчого музею Тамара Крупеня та інші.
Як повідомила режисерка стрічки Тетяна Сучкова-Ладик, «за сприятливих обставин сподіваємось на закінчення фільму восени 2022 року, попереду в нас ще багато знімальних днів в Україні та за кордоном».
Це історія про шосткинську колонію суворого режиму №66, яка існувала на території Гамаліївського монастиря за радянських часів – у період з 1962-2019 рр. Ця стрічка вже готова і незабаром її можна буде побачити.
Нагадаємо, 15 травня 2023 року виповниться 150 років від дня народження останнього українського гетьмана Павла Скоропадського. Відновлення архітектурної перлини було б логічним і внеском України в збереження пам’яті про гетьмана. Після чого можна було б порушувати питання про перепоховання праху Павла Скоропадського в родинній усипальні Гамаліївського монастиря, а також створення тут меморіалу гетьманів України.