Сьогодні Сумщина вшановує ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС
Представники влади та громадськості сьогодні, 14 грудня, поклали квіти до пам’ятника у сквері Чорнобильців в обласному центрі.
На Сумщині мешкає понад 6,5 тисяч учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, з них 1,6 тисяч – особи з інвалідністю І категорії. Для самих ліквідаторів 14 грудня стало днем пам’яті, днем, коли вони згадують події 33-річної давнини і побратимів, з якими пережили війну з невидимим ворогом – радіацією.
Сумчанин Олександр ДУРМАНЕНКО ліквідовував наслідки аварії на ЧАЕС з червня по грудень 1986 року. Сам він отримав теж досить велику дозу радіації. «Практично усі ті, з ким я працював, уже померли, – розповідає. – Ми бурили колодязі, свердловини для води, щоб дати чисту незаражену воду Адже людей виселили, але сподівалися, що невдовзі їх повернуть додому. Практично вся наша робота була марною. Але ми виконували свій громадянський обов’язок».
Був у зоні аварії влітку 1986 року і офіцер запасу, уродженець Глухівського району Андрій СИЧОВ. Говорить, що з 80 осіб, яких викликали, поїхало лише 18. Але то були справжні патріоти. «Виконували роботи з деактивації приміщень ІІІ – ІV енергоблоків, звісно, це позначилося на здоров’ї, але душу гріло те, що ми не злякалися, не шукали шляхів, щоб не поїхати на ЧАЕС, хоча вдома залишалися дружина, доньки. І сьогодні не жалкую, що рятував Україну, світ», – розповів він.
Після мітингу в актовій залі Сумського обласного диспансеру радіаційного захисту населення відбувся концерт творчих колективів та окремих виконавців обласної філармонії.
Загалом у ліквідації Чорнобильської катастрофи взяло участь 350 тисяч українців.