Стріляв “на звук”: Що відомо про вбивство на полюванні в Сумській області?
Як ми повідомляли, в урочищі Либідь, на околиці села Боромля, 14 листопада важко поранили 28-річного чоловіка, який у результаті помер у реанімації. За версією поліції, стрілок цілив по козі, мисливці ж кажуть, що стріляв на звук.
Голова громади Василь Романіка на тому полюванні він не був, каже, що подію знає від місцевого єгеря. “Тут і заєць, і лисиця. Мисливці стояли по цій стороні, а гінці гнали з тієї сторони. І так сталося, що один з мисливців стрельнув, порушивши всі правила техніки безпеки, вистрілив на звук. Трьома картичинами ранив цього хлопця. Кукурудза невисока, взагалі, важко це зрозуміти: хлопцю 1 метр 90 см зростом”, – говорить Василь Романіка.
Чоловік, якого застрелили, – місцевий житель Володимир Полулях. Алла Єсипенко зараз викладає історію у Боромлянському ліцеї, а раніше була вчителькою початкових класів у школі, де навчався Володимир. “Ми пам’ятаємо Вову як дуже світлого учня, який був завжди життєрадісний, який був вихований, був дуже розумним учнем. Він був справжнім товаришем для своїх однокласників”, – говорить Алла Єсипенко.
У поліції за фактом події відкрили кримінальне провадження, за першою частиною статті 119 “Вбивство через необережність” ККУ. “Попередньо встановлено, що 4-ро громадян полювали неподалік с. Боромля Охтирського району. Стоячи на номері, 31-річний чоловік здійснив постріл в бік дикої кози, після чого почув крик. Пішовши туди, виявив пораненого – 28-річного товариша”, – розповів речник поліції Сумської області Володимир Крупецьких.
Василь Романіка теж полює. З власного досвіду каже, що стріляти на звук не можна. “Цього хлопця зрозуміти не можливо, тому що стріляти на звук – ми ж не на війні. Володя Полулях дуже здібний хлопець, пройшов АТО як офіцер запасу, юрист. Я хотів узяти його на роботу юристом”, – говорить Василь Романіка.
Максимальне покарання, яке можна отримати за статтею “Вбивство через необережність” – п’ять років ув’язнення.