Сумчани досліджують, куди діваються конфісковані автівки, передані благодійним фондам
Ініціативна група, до складу якої увійшли представники ЗМІ, керівники громадських, благодійних організацій і люди з обмеженими можливостями, провели прес-конференцію, у ході якої ознайомили зі статистикою, яка, на їхню думку, є добре налагодженою корупційної схемою роботи Сумської виконавчої служби.
За словами журналіста Ігоря Назаренко, який раніше працював у прес-службі Сумської митниці, так звана благодійність має складний механізм: «Конфісковані силовиками у правопорушників товари після рішення суду про передачу їх на користь держави потрапляють у виконавчу службу. Далі вони повинні реалізовуватися на відкритих торгах, але в більшості випадків, як показує практика, особливо якщо це стосується транспортних засобів і цінних речей, конфіскат передається на безоплатній основі благодійним організаціям».
Так, у ході проведення власного розслідування, ініціаторам вдалося встановити, що в період з 2011 до 2015 року виконавча служба разом із митницею безкоштовно передала 163 транспортних засоби (від мопедів до елітних іномарок) у користування обласній прокуратурі, СБУ, управління освіти, фінінспекції. Особливу увагу активістів привернув загадковий благодійний фонд «Соцінвест», який отримав від виконавчої служби 122 одиниці з благодійного автопарку, але при цьому, як запевняє Ігор Назаренко, жоден автомобіль не дістався людям з обмеженими можливостями. Не вдалося встановити і подальшу долю «щедрих подарунків». Крім автомобілів, не хочуть ділитися працівники Сумської виконавчої служби і гаджетами, за право володіти якими інваліди Сум ведуть боротьбу з весни 2016 року.
Звинувачення на свою адресу представники Сумської виконавчої служби повністю заперечують. «Ми діємо в рамках законодавства, де прописаний перелік заявників, які можуть претендувати на конфіскат. Усю інформацію ми викладаємо на сайті setam.net.ua. Не варто залишати поза увагою і той факт, що тільки в цьому році наша служба передала в безоплатне користування різним благодійним організаціям товарів на суму близько 6 млн. грн», – апелює заступник начальника управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Марина Рудь.
Підтримує колегу і начальник відділу примусового виконання рішень ГТУЮ в Сумській області. «Акт прийому-передачі майна зберігається протягом року. Ми дотримуємося тільки порядку передачі, відповідно до закону. У наші обов’язки не входить відстежувати подальші пересування переданих у користування заявників об’єктів рухомого і нерухомого майна», – пояснює Олександр Литвиненко. Як компроміс чиновник пропонує пильним сумчанам розробити проект правок до Постанови Кабміну № 985, затвердити його і стати повноправними учасниками процесу.
До слова, до кінця листопада коло осіб, які зацікавлені відстежити прозорість роботи ГТУЮ, можуть подати заявки і вже у грудні почати роботу в складі комісії з розподілу конфіскованого майна.
Нагадаємо, стало відомо, що наразі конфіскованою машиною, яку передали для «виконання бойових завдань» військових благодійному фонду, користується начальник управління облдержадміністрації Дмитро Лантушенко.
Джерело: 0542.ua