Сумчанин представив біопакети і стаканчики на міжнародному конкурсі стартапів
Днями у місті Мальме (Швеція) зібралися 10 фіналістів грандіозного конкурсу стартапів Packbridge. Цей конкурс об’єднує розробників біорозкладувального пакування та посуду з усього світу.
Свої напрацювання на Packbridge представив і викладач Сумського НАУ Дмитро Бідюк з проектом FoodBIOPack. Основним його напрацюванням стали біорозкладувальні одноразові стаканчики. Значною перевагою та унікальністю технології на відміну від існуючих аналогів (наприклад, тари з формованого целюлозного волокна, тари з суміші пластику та крохмалю, або чистого крохмалю, які присутні зараз на ринку України та країн ЄС) є те, що готова продукція має термостійкі властивості, її можна виготовляти різної форми та розмірів, використовувати для широкого спектру харчових продуктів, наносити принт та навіть друкувати на 3D-принтері.
Проте у Швеції він презентує не лише одноразовий посуд. Влітку команда Дмитра Бідюка удосконалила технологію біорозкладувального матеріалу. Тепер науковці СНАУ готові презентувати абсолютно безпечний біопакет, який може повноцінно замінити поліетилен та вироби з нього. Дмитро Олегович не розкриває усіх секретів, адже зараз триває процедура патентування його винаходу, але зазначає, що основа матеріалу – полісахаридна плівка, до того ж ще й веганська, бо не містить тваринних білків. На відміну від існуючої крохмальної, розроблена сумчанами плівка не розчиняється у воді, більш міцна, еластична та прозора.
Дослідним шляхом Дмитро винайшов і клейку речовину – органічний клей, також на основі натуральних компонентів, за допомогою якого і «збирає» експериментальні пакети. До речі, останній дослід показав, що біорозкладувальний пакет розмірами 36×28 см, який було отримано з двох половинок та склеєно органічним клеєм, може витримати до 3 кг ваги.
Також Дмитро Бідюк підготував для Швеції маленькі фасувальні пакети типу «майка», більш тонкі та значно дешевші за попередні.
Зазначимо, що Дмитро Бідюк веде також активну просвітницьку роботу серед населення, проводячи зустрічі-презентації нового матеріалу. Дослідник переконаний, що незабаром люди свідомо відмовляться від використання поліетиленових пакетів та одноразового посуду.
Нагадаємо, що 15-16 травня у Києві пройшов Всеукраїнський конкурс стартапів innovation.festival, організований Міністерством освіти і науки України. Сумський національний аграрний університет представили молоді науковці під керівництвом Дмитра Бідюка. Розробка наших науковців вразила не тільки гостей, але й членів журі. Тож команда Сумського національного аграрного університету виборола ІІ місце у напрямі «Економічні інновації».