Тамара Іщенко: «Закон «Про освіту» погіршує ситуацію в самій освіті»
Своїх колег-учителів із Старосільської загальноосвітньої школи, серед яких більше половини – її учні, привітала напередодні Дня вчителя співголова Національної платформи «Жінки за мир», екс-заступниця голови ОДА, член Опозиційного блоку, освітянин з 40-річним стажем Тамара Іщенко. У своєму вітальному слові вона наголосила на винятковій важливості професії педагога, її величезному значенні у проектуванні майбутнього держави. Вона побажала вчителям творчої наснаги, втілення в життя їх професійних та творчих задумів, уваги та поваги з боку учнів, суспільства й держави.
Не обійшла стороною представниця Опозиційного блоку Закон «Про освіту», який був проголосований до Дня вчителя і викликав неабиякий резонанс не лише в українському суспільстві, а й за кордоном.
Тамара Іщенко вважає, що реформа освіти у нинішньому своєму вигляді несе загрозу політичній стабільності держави та погіршує ситуацію в самій освіті.
«Закон знижує доступність освіти, заганяє сільські школи до зони ризику і малює для них перспективу стати початковими, бо забезпечити в них профільність у старших класах буде нереально. А значить батьки залишатимуть село, аби дати дітям можливість навчатися. При нинішній відсутності конкурсу до педагогічних вишів, новий закон позбавляє вчителів дострокового права виходу на пенсію, а обіцяне підвищення зарплати зіткнеться з браком бюджетного ресурсу», – наголошує Тамара Іщенко.
Вона говорить, що освіта є визначальною для всіх сфер життя і для кожної людини особисто. Саме тому вважає положення про вилучення предметів природничо-математичного циклу по своїй суті реформуванням унікальних навчальних закладів фізико-математичного, хіміко-біологічного профілю, інформаційних технологій. «Це веде до знищення базової галузі промисловості і перетворить майбутні покоління у низькокваліфіковану робочу силу», – говорить Тамара Дмитрівна.
Окрім того наголошує, що предметом великих потрясінь і протиріч протягом 26 років стала мова навчання і спілкування. Жінка говорить: «Країни, які прагнуть суспільного консенсусу, поважають право кожної людини і її вклад у розвиток держави, створюють рівні можливості для всіх, зокрема, навчання рідною мовою. Тим більше, що знання двох і більше мов – є конкурентною перевагою для кожної людини».
Проблему такої недолугості закону Тамара Іщенко вбачає в тому, що подібні документи треба доручати писати професіоналам, які не плутають соціальні питання з політикою.