Торгову мережу в Сумах оштрафували на 50 тисяч
На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла скарга споживача щодо того, що в одній із великих торгівельних мереж у місті Суми було виявлено невідповідності при зберіганні харчових продуктів з порушенням температурних режимів.
З метою перевірки фактів, викладених у скарзі, спеціалістами Головного управління проведена позапланова перевірка, за результатами якої було встановлено суттєві порушення умов зберігання харчових продуктів.
Зокрема, на момент перевірки у торгівельному залі, було встановлено недотримання температурних режимів при зберіганні кондитерських виробів (торти, тістечка та ін.) в холодильній вітрині магазину біля молочного відділення, а саме: при вимірюванні температури за допомогою пірометра було зафіксовано температуру +12+13°С, проте на датчику холодильної вітрини було зазначено температуру +8 °С, тоді як відповідно до маркування даної групи товарів, продукція має зберігатися при температурі +4+8°С. Отже, температура на датчику не відповідає температурі фактичній, при якій продукт знаходиться на вітрині. Також при огляді було виявлено багет з шинкою (який зберігався в цій холодильній вітрині) термін придатності якого не був вичерпаний, але упаковка з ним здута. В торгівельній залі також була виявлена велика кількість зіпсованої плодоовочевої продукції, яка також зберігалась з грубими порушеннями температурного режиму.
Враховуючи вищевикладене, за результатом проведення перевірки було видано припис про усунення виявлених порушень умов зберігання харчових продуктів. Також, слід зазначити, що виявлені порушення температурних умов зберігання харчових продуктів безумовно становили загрозу для здоров’я людини, у зв’язку з чим до оператора ринку були застосовані штрафні санкції в розмірі 50 000 грн.
Проте, зазначений оператор ринку замість усунення виявлених порушень, вдався до судового оскарження застосованих штрафних санкцій у Дніпропетровському окружному адміністративному суді та в обґрунтування позовних вимог послався на те, що на харчові продукти, які знаходяться в торгівельному залі не поширюються визначені виробником та/або постачальником температурні режими їх зберігання та граничні терміни придатності та відповідні умови торгівельною мережею можуть визначатися на власний розсуд.
У судовому порядку було доведено обґрунтованість застосованих штрафних санкцій. У зв’язку з чим, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду в задоволенні позовних вимог було відмовлено повністю. Відповідне судове рішення вкотре підтверджує необхідність неухильного дотримання торгівельними мережами температурних умов зберігання харчових продуктів, у тому числі, в разі їх переміщення до торгівельного залу.