У Сумах таксист брав участь у шахрайських схемах
Правоохоронці знову розповідають про схеми шахрайств і дають поради громадянам, як не потрапити «в тенета» аферистів.
Так, до поліції із заявою про шахрайство звернулась 72-річна жінка з Недригайлівського району. Вона розповіла, що близько восьмої ранку їй на мобільний подзвонив чоловік. Назвався сином. Розповів, що знаходиться в поліції за вчинення тяжкого злочину, що найняв адвоката, який має йому допомогти, а тому, аби його не притягли до кримінальної відповідальності, попросив терміново сплатити за послуги юриста, а саме 20 тисяч гривень. Він попросив перерахувати вказану суму на запропонований рахунок, що одразу і зробила стурбована матір. І тільки коли жінка додзвонилася до сина, який саме їхав до неї в гості, зрозуміла, що її так підло надурили.
Подібна заява до поліції надійшла і від 81-річної сумчанки. Літня жінка поскаржилась на пройдисвіта, який назвався поліцейським та повідомив, що її онук знаходиться у відділку поліції, і, аби його не притягли до кримінальної відповідальності, запропонував «вирішити це питання» за чотири тисячі гривень. Так, любляча бабуся дістала зі схованки гроші та через півгодини віддала їх незнайомцю, водію автомобіля таксі, що під’їхав до під’їзду її будинку.
Ще однією жертвою телефонного співрозмовника стала 55-річна жителька Путивльського району. Жінці зателефонував так званий працівник служби безпеки банку. Незнайомець повідомив, що з її банківської картки щойно були зняті гроші, а тому, аби отримати інформацію про зниклі заощадження, випитав усі її персональні дані та інформацію по картці, після чого спустошив рахунок на чотири тисячі вісімдесят гривень.
Та якщо попередні потерпілі з аферистами спілкувалися по телефону, 90-річна бабуся з Кролевця двох зловмисниць сама впустила до своєї оселі. Приємні на перший погляд гості розповіли про грошову реформу в країні та обміняли п’ятсот «старих» гривень жінки на нові. А коли вони пішли, бабуся роздивилась, що замість грошей отримала сувенірні папірці, про що одразу повідомила правоохоронців.
За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, перевірки за якими тривають. Правоохоронці ж вкотре застерігають громадян не довіряти незнайомцям, не впадати в паніку, якщо вам повідомляють про родича в поліції чи то зняті з вашого рахунку гроші, або ж про обмін грошей. Перевіряйте отриману інформацію від незнайомців і пам’ятайте, що в Україні грошової реформи не має, банківські працівники не випитують дані своїх клієнтів та інформації по картці, передає Відділ комунікації поліції Сумської області.