Волонтер із Білопілля змайстрував п’ять 3D-принтерів, щоб допомогти ЗСУ
Переселенець із Білопілля сам виготовив 5 3D-принтерів, щоб друкувати необхідні для захисників “заряджалки” для автоматів Калашникова. Зараз освоює друк запчастин для протезів та дронів.
Про свою діяльність Ігор розповів кореспондентам Суспільного.
Ігор із дружиною понад рік живе у Сумах. Він внутрішньо переміщена особа — переїхав з Білопілля. За фахом електрик, свого часу закінчив Білопільське вище профтехучилище. На питання, як виготовив 3D-принтер, відповідає, що всі інструкції знайшов в YouTube.
“Я займаюсь 3D-друком для наших захисників і для наших військових. Друкую різні речі за потреби. Буває таке, що друкую “заряджалки”, інші запчастини, але основне зардяжалки”, — пояснює волонтер.
Нині Ігор власноруч змайстрував вже 5 3D-принтерів. 4 із них працюють, 1 у ремонті. Завершує роботу над шостим принтером: “Я зібрав 1 3D-принтер своїми руками, там допомагали. А потім почав розробляти інший. Сам зібрав, перепрограмував, багато дивився в YouTube інформації, читав. Дійшов до п’яти принтерів, шостий зараз збирається”, — каже чоловік.
Ігор розповідає, що допомагати військовим почав, коли дізнався від знайомих, що бійцям на Сумському напрямку прислали не якісні швидкозаряди автоматів, які ламались після кількох використань.
“Почав дивитися, що друкують інші хлопці, що потрібно нашим захисникам. Дуже багато є замовлень, і на гарячі напрямки теж, і тут по області, дуже багато відсилаємо. Виготовляємо дуже багато запчастин. В місяць десь 20 кг ми відруковуємо і віддаємо хлопцям”, — говорить волонтер.
За словами Ігоря, наразі утворилася черга на “заряджалки”.
“Ми буквально вчора робили передачу. І вже сьогодні у нас є запчастини, які вчора відрукували і сьогодні будуть передаватися нашим військовим. Передачі робляться дуже часто”, — пояснює чоловік.
Крім швидкозарядів для автоматів Ігор друкує запчастини для дронів, захисні ковпачки для АК, а віднедавна зайнявся друком запчастин протезів для воїнів.
“Я спочатку думав, що потрібно надрукувати весь протез. Але потім як я поспілкувався із хлопцем якому це потрібно, то виявилося, що протез у нього є, але йому потрібна накладка на нього, щоб не було зрозуміло, є в нього нога чи ні”, — говорить волонтер.
Чоловік додає, що пластик для роботи використовує якісний. Хоч він і коштує дорожче, гроші використовує ті, що донатять сум’яни.
“Ми власноруч купуємо, але допомагають також люди, які донатять. По 5, по 10 грн, кожна гривня — це важливо. У мене є гильза, яку мені допомогли розмалювати для розіграшу”, — каже чоловік.
По закінченню війни Ігор мріє віддати всі принтери в одну зі шкіл, щоб діти на них навчались. Сам хоче зайнятись тим, що не пов’язане ні з технікою, ні з війною.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ