Які професії на Сумщині користуються попитом?
Будувати життя на новому місці людям, які покинули свої домівки і переїхали на Сумщину, допомагають центри зайнятості, підшукуючи їм роботу, а також надаючи допомогу у відкритті своєї справи.
– Кількість ВПО які скористувалися послугами нашої служби зайнятості, досить велика, – розповіла на брифінгу заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості Сумського обласного центру зайнятості Наталія Куценко. – В цьому році це 1120 безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб: в Сумській філії – 476, Шосткинській – 266, Охтирській – 180, Конотопській -118, Роменській – 80 осіб. Отримували допомогу по безробіттю 779 осіб, 254 клієнти центрів працевлаштовані на постійну роботу. На сьогоднішній день на обліку в нас перебуває 402 людини.
Взагалі наша служба є посередником на ринку праці між нашими клієнтами: шукачами роботи і роботодавцями. Ми організовуємо тимчасову зайнятість для безробітних, щоб у період, коли вони шукають постійну роботу, отримували зарплату в розмірі не менше мінімальної, і цей період зараховується до трудового стажу. Люди працюють на громадських, тимчасових, суспільно-корисних роботах. В цьому році було видано 279 направлень на такі роботи.
Також у нас діє послуга – навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, щоб наші громадяни мали можливість опанувати нову професію, актуальну на ринку праці. Після проходження професійного навчання всі наші клієнти працевлаштовуються. Професійне навчання пройшли 34 ВПО, більшість з них вже працевлаштовані, решта – з 1 листопада.
Крім того, є можливість отримати спеціалізацію та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями за відповідним затвердженим переліком, який налічує 133 професії та спеціальності, причому безкоштовно. Для цього можна отримати ваучер на навчання. Його розмір – у межах вартості навчання, але не більше 26 840 гривень. При цьому людина, яка хоче його отримати, має бути зареєстрованою в центрах зайнятості як безробітна та повинна мати професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту. Форма навчання – очна, заочна, дистанційна. Наразі ваучери отримали вже 50 ВПО. При цьому найбільшим попитом користуються такі професії та спеціальності, як тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, маляр, верстатник широкого профілю, кухар. Затребувана в нинішніх умовах і спеціальність «психологія».
– Чи працює у нас урядовий проєкт «Єробота»?
– Так, ВПО мають можливість долучитись до нього та отримати мікрогрант на відкриття або розвиток власної справи. В цьому випадку надаються гроші терміном на 36 місяців і обов’язкова умова – створення одного або двох робочих місць. Розмір мікрогранту – від 50 000 до 250 000 грн. За три роки сума виданих грошей повертається у вигляди сплачених податків. Ця програма працює більше року, сім ВПО вже отримали по ній мікрогрант за наступними напрямами діяльності: надання медичних послуг, виробництво в’язаного одягу, діяльність у сфері харчування, швейна справа тощо.
– Які спеціальності користуються найбільшим попитом у роботодавців?
– Водій автотранспортних засобів, кухар, швачка, продавець продовольчих товарів, продавець-консультант, касир торгівельного залу, бухгалтер, медсестра, оператор поштового зв’язку, підсобний робітник.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ