Їсть курей і домашніх котів: Жителів Сумщини “кошмарить” дика лисиця
Увечері 19 грудня в одній із білопільських ФБ-груп жителька райцентру Людмила Кирєєва опублікувала пост про випадок, який стався в її домогосподарстві.
За словами жінки, лисиця, яка зайшла на подвір’я до її сусідки, передавила курей, а потім загризла та намагалася забрати їхнього кота. Чоловік Людмили прогнав дику тварину з двору.
З огляду на ситуацію зі скаженою лисицею, що сталася у Білопіллі наприкінці листопада, аби пролити світло на останню ситуацію, за коментарем звернулися до начальника Білопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Сергія Бондаренка. Як розповів керівник, жінка звернулася до них одразу після того, що трапилося. Виїхавши на місце, працівники служби провели перевірку, тіло кота забрали на утилізацію.
“Якщо трішки вдатися в термінологію, вірус сказу вражає центральну нервову систему, головний мозок, викликаючи у подальшому різні симптоми хвороби, – зазначає Сергій Бондаренко. – Тож, зазвичай, після таких випадків ми призначаємо відповідні експертизи, досліджуємо головний мозок від загиблої умовно хворої тварини, аби підтвердити чи спростувати захворювання на сказ. На жаль, цього разу проводити якісь подальші аналізи та експертизи ми не можемо, бо їх роблять лише за наявності підозрюваної на сказ тварини (у нашому випадку – імовірно лисиці, яка втекла). Чому імовірно? Тому що в ході спілкування з пані Людмилою, вона не змогла точно сказати, що то була за тварина. Побачила тільки, що щось прошмигнуло в темноті й потягло лапою пошматоване тіло кота, який лежав під огорожею”.
Крім того, як повідомив начальник управління, вимушені щеплення призначені й собаці, яка живе у господарів. Оскільки подружжя не може точно сказати, чи контактував їхній пес із «незваною гостею», за ним встановлений 60-денний нагляд.
Наступного дня підозри, що це була саме лисиця, підтвердилися, бо до управління надійшло ще кілька звернень від жителів інших вулиць, на подвір’я до яких заходила дика тварина. “Наразі управління проводить усі необхідні заходи, відповідно до діючих інструкцій та рекомендацій, щодо профілактики захворюваності на сказ у районі”, – підсумував свій коментар Сергій Бондаренко.