“За день у нас було 130-160 поранених”: історія військового хірурга із Сумщини
Василь Мосьонс у цивільному житті працював хірургом невідкладних станів. Чоловік розповідає, має науковий ступінь, працював на посаді доцента одного з вищих навчальних закладів України. На військову службу був мобілізований з перших днів повномасштабного вторгнення.
“Мотивація звісно була — захистити рідну домівку, Батьківщину, дотриматись тої присяги народу України, яку ми давали, будучи офіцерами медичної служби запасу”, — розповідає чоловік.
Василь Мосьонс. Суспільне Суми
За період служби підрозділ побував майже на всій лінії зіткнення, говорить чоловік: “Починаючи від Чернігівщини, Донеччини, Харківщини, ну і наразі — Сумщина. Були такі визначні місця подій, як Бахмут, Часів Яр, Куп’янськ, Вовчанськ”.
Робота 47-річного лікаря та його колег, спрямована на порятунок важко поранених захисників. Василь Мосьонс про роботу медиків на фронті каже: “Колектив дійсно потужний, всі прийшли за покликом. Немає серед нас тих, хто плаче. Це достойні люди. Є слова пісні, що люди-титани, а я б хотів сказати, що медики-люди герої. Це люди, які не втекли. Які 24/7 знаходяться на робочому місці. Люди, які раз у рік, а бувають, що і ні разу не бувають поруч з близькими людьми. Тобто, не ходять у відпустки”.
Лікарня, де працює Василь Мосьонс . Суспільне Суми
Через його руки та руки колег, говорить лікар, пройшло понад тисячу людей, які потребували медичної допомоги: “Для прикладу, якщо в 1 день, перебуваючи в Куп’янську, у нас було 130-160 поранених. А кількість часу перебування там — 3,5 місяці. Ну і відповідно, для порівняння, 6 місяців ми перебували у Вовчанську”.
Лікарня, де працює Василь Мосьонс . Суспільне Суми
Василь Мосьонс ділиться, як і всі, мріє про перемогу і про те, що нарешті приїде до сім’ї, не на кілька днів у відпустку, а назавжди.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ