Вчора
На Сумщині протягом дня зафіксовано 169 вибухів
Результати другого дня відновлювальних робіт на місці ворожого удару по СвесіФОТО
Юний шосткинець стартував на тенісному турнірі
На Шосткинщині запрацювали фахівці із супроводу ветеранів війни й демобілізованих
Сумські нейрохірурги успішно прооперували жінку зі злоякісною пухлиною мозку
У Шостці попрощалися із захисником України Ігорем Везелем
Через обстріл міста Середина-Буда загорівся будинок
Артем Бакляк із Сум виконав норматив майстра спорту в 15 років
У Сумах судитимуть трьох службовців лісгоспу за нелегальну вирубку дерев зі збитками 762 тис. грн
На Алеї пам’яті в Охтирці сталося загоряння
Освіта Сумщини отримає ще 35 млн грн на Нову українську школу
На Баранівці сталася потрійна ДТПФОТО
Нова урочиста зала відтепер у Недригайлівському відділі державної реєстрації актів цивільного стану
На Сумщині вогонь забрав життя трьох людей
На Сумщині прикордонники знищили два ворожих безпілотники: «Шахед» та «Герберу»ФОТО
У Сумах рятувальники ліквідували наслідки ворожої атакиФОТО
Куди влучили уламки російського “шахеда” в Сумах
У Сумах затримали зловмисника, який наніс тяжкі тілесні ушкодження чоловіку
На Сумщині населення забезпечують скрапленим газом: першу допомогу вже отримали 80 домогосподарств
48 дітей залишаються в 5-кілометровій зоні у Шосткинському районі
Поліція Конотопа встановлює обставини ДТП з травмованим
У Сумах визначилися із лікарнею, куди кластимуть хворих на метапневмовірус
Сумський бігун на п’єдесталі новорічного марафону в Швейцарії
Від удару впав на сходи: у Сумській спеціалізованій прокуратурі прокоментували смерть чоловіка після бійки в ТЦК
На Сумщині вбивці 14-річного брата дали 15 років за ґратами
Шахрай видурив 120 000 гривень у чоловіка з Сумщини
На Сумщині за тиждень знищили 29 вибухонебезпечних предметів
Кролевецькі ліцеїсти провели акцію “Підтримуємо наших Героїв”
В Охтирці першою у 2025 році народилася дівчинка
У Свесі продовжуються аварійно-відновлювальні роботиВІДЕО

Соціальні служби почали жорстку боротьбу з матерями-одиначками?

Глухівчанка Марія Безнадійченко (ім’я змінене) у свої неповні 35 виглядає гірше 50-річних жінок: в неї вбиті важкою працею руки та ноги, обвітрене морозом та побите гнійниками обличчя, нефарбоване волосся з сивиною та засмучений погляд. Маша дуже хоче простого жіночого щастя: бути доглянутою та красивою, гарно вдягненою дружиною люблячого чоловіка. Та, на жаль, все в її житті пішло шкереберть: з юності змушена була гнути спину в сусідній державі, аби заробити на хліб. А через кілька років повернулася до батьківщини, неньки – України: та не сама, а з малям в утробі.

Там, на чужині, залишився батько дитинки – ні Марія, ні дитя йому не потрібні. Коли на світ з’явився хлопчик, жінка отримала статус малозабезпеченої матері – одиначки, що дає змогу щомісяця отримувати грошове забезпечення від державної казни. А коли малюку виповнилося 3 рочки, мати пішла працювати прибиральницею відразу у два місця, адже копієчної зарплатні не вистачало аби звести кінці з кінцями та хоча б якось прогодувати та вдягти дитя. В будь-яку погоду – і в сніг, і в дощ, і в спеку Маша підмітає приміщення та вулицю, згрібає листя, довбе лід тощо. Фартух, відро, совок, ганчірка, віник, мітла – і все це з самого зранку до пізнього вечора, адже трудитись потрібно на двох місцях, майже без відпочинку! Дитина росте, а разом з нею – і її потреби. Скоро прийдеться ще і третій підробіток шукати, в обідню перерву, щоб малий не відставав від інших дітей і був вдягнений та нагодований не гірше інших… Вже не кажучи про дозвілля чи подорожі за межі Глухова – про це Марії та її синочку доводиться тільки мріяти.
Та що там подорожі, коли хлопченя змушене вставати вдосвіта, аби встигнути на перший рейс автобусу, і навіть все літо ходити до садочка, адже матусі треба працювати! В результаті нещасна дитина стала ще нещаснішою: не знає тата, не бачить мами… Можна собі уявити, як крається серце цієї жіночки, коли вона усвідомлює своє реальне становище: роки плинуть, молодість вже позаду, і далі буде ще гірше: перспективи – ніякої, здоров’я та зовнішність вбиті тяжкою працею, на догляд за собою немає коштів. А так хочеться бути щасливою! Та є й інша історія: 35-річна Кароліна Миловидова насолоджується життям разом з коханим чоловіком та донечкою, яку обоє просто обожнюють. Ранок у цій родині починається з повільного пробудження: мама з татком чекають, коли їхнє дитинчатко виспиться, потім сім’я довго пестить крихітку в ліжечку, та прямо в подушках балує улюбленими стравами та десертами. Після пізнього сніданку сімейство вирушає на прогулянку до центру міста – всі такі красиві, ошатні та доглянуті, щаслива родина! А найголовніше – нікому нікуди не треба поспішати, адже ніхто ніде не працює, а маленька донечка у свої 4 рочки до садочка не ходить. Кароліна вважає, що справжнє виховання може дати дитині лише її рідна матуся, і дитинство повинно пройти неодмінно в рідній домівці, а не в казенній установі під назвою садочок. Маленьку Яночку водять по різним гурткам, де розвиваються її здібності та таланти. Дівчинка не знає, що таке ранкові підйоми вдосвіта зі сльозами, переповнені маршрутки, літні спекотні дні на майданчику дитсадка…
Яна – щаслива дитина у щасливій повній родині. Та є одна риса, що об’єднує ці обидві історії. Марія Безнадійченко та Кароліна Миловидова – матері – одиначки! Тільки перша жінка насправді одинока і їй дійсно не пощастило в житті, а друга – так звана фіктивна одиначка, бо живе разом з чоловіком, а офіційно на папері його немає. Обидві жінки до тих пір, поки їхнім дітям не виповнилося 3 роки, отримували від держави соціальну допомогу як малозабезпечені матері – одиначки. Та коли малята підросли, Маша пішла працювати, а Кароліна, подавши до соцзахисту неправдиві документи, отримала можливість і далі сидіти вдома, а 10 числа кожного місяця їй на картку приходять кошти з державного бюджету. Та якщо ця жіночка обкрадає казну, прикриваючись однією дитиною, то є чимало багатодітних сімей з так званими матерями – одиначками, і держава платить їм серйозні суми. Так, наприклад, Тетяна, у якої трійко діточок, і всі вони записані на її прізвище. Кожного місяця мати отримує близько 7 тисяч гривень. За ці гроші живе вся сім’я, вистачає навіть на цигарки безробітному чоловікові. Жіночка задоволена таким становищем і зізнається: «А хіба я дурна йти на роботу та гнути спину за мінімальну зарплатню?! Держава таких нещасних, як я, не образить, і ми завжди будемо при грошах!». Ліпше всього себе почувають фіктивні матері – одиначки, жіночки, чоловіки яких працюють. Оскільки вони не числяться на папері чоловіками і їх заробітки не враховується до сукупного доходу родини, то жінка отримує і соціальну допомогу як одинока мати на всіх дітей, плюс як малозабезпечена родина, та ще й зарплату батька діточок. Адже сім’я проживає разом! Ось така соціальна несправедливість. Та з недавніх пір в Україні все змінилося. Соцпрацівники опитують сусідів і приходять до матерів-одиначок додому з перевірками. Якщо в будинку застукали чоловіка, то мамам загрожують навіть судимості за шахрайство та підробку документів. Такі методи відносно жінок по всій території України почали застосовуватись на початку минулого року і ця тема активно поширюється інтернетом. В результаті перевірок були викриті навіть мешканки Сумської області, яких змусили повернути в державну казну гроші, отримані незаконним шляхом, а саме – оформивши матеріальну допомогу як мати – одиначка, хоча фактично нею не являлася.
При оформленні документів у соцзахисті жінка вказала, що з батьком дитини не проживає, він не допомагає. Та під час перевірки з’ясувалося, що сім’я мешкає разом в одному будинку, веде спільне господарство, мають спільний побут та пара виховує спільну дитину. Судом встановити, що дитина виховується біологічним батьком, дуже просто. Слідство виявило, що обвинувачена завдала збитків державі на суму близько 10 тисяч гривень. І таких випадків по всій нашій державі – багато. Чи торкнулося нововведення Глухова, і що сталося з жінками, які обдурюють державу таким чином? Ми побували в соцзахисті, поспілкувалися з керівництвом, та виявилося, що в нашому місті ніхто ніяких перевірок не робить. Начальник відділу призначення допомог, компенсацій та соціальних гарантій Наталія Соколова прокоментувала, що майже півтисячі місцевих мешканок отримують державну допомогу як малозабезпечені матері – одиначки. Сума цієї допомоги у кожного різна, в залежності від доходів. У когось кілька сотень гривень, у когось кілька тисяч.
Зі слів Наталії Петрівни, влаштовувати перевірки вони не збираються, і навіть уповноваженої комісії для цього в них немає. «Управління соцзахисту існує щоб захищати людей, а не відбирати останнє!», – каже співрозмовниця. За роз’ясненнями ми звернулися до спеціаліста Департаменту соціального захисту населення в Сумській області Валентини Соболєвої.
У відповідь почули, що випадки виявлення фіктивних матерів – одиначок є, але ініціаторами перевірок виступають правоохоронні органи, що відреагували на сигнал сусідів, листонош тощо. Поліція повідомляє про такі сім’ї в соцзахист, а потім відправляє справу до суду, і вже через суд жінка притягується до відповідальності за підробку документів та шахрайство.
Оксана Ковальова,https://kourier.in.ua
Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника