Сумські біатлоністи – у ТОП-6 на Кубку світу
Завершальний день сьомого етапу Кубка світу в Антхольці розпочався чоловічою естафетою. Юрай Санітра у цій гонці обрав незвичну для нинішнього сезону розстановку складу, пояснюючи це необхідність потренувати етапи для олімпійської змішаної естафети.
На перший етап було відправлено Богдана Цимбала і з роллю стартера він впорався дуже гідно! Лежку пройшов з одним промахом, але стріляв швидко – принаймні на трасу пішов першим із тих, хто використав запасні патрони. На другому рубежі також знадобилося шість пострілів, але при цьому більшість суперників не обійшлися без промахів. І що найважливіше – на останньому колі Богдан гарно тримав швидкість і навіть відіграв пару позицій після виходу зі стадіону! До закінчення свого відрізка Цимбал прийшов сьомим менш ніж за півхвилини від лідерів.
А виграв перший етап Фаб’єн Клод, який на десять мішеней витратив лише один запасний патрон, а на останньому колі зумів на 8 секунд відірватися від переслідувачів. Але всі лідери були поруч: Норвегія, Німеччина, Білорусь, Росія – всі фінішували у першій шістці.
Далі у бій кинувся Дмитро Підручний, який після пропуску двох стартів акумулював максимум зусиль для естафети. У зв’язці зі швидкісним Данилом Серохвостовим наш капітан вже до середини першого кола влився в групу команд, які боролися за проміжне третє місце! Підручний мав час посидіти за спинами суперників і трохи віддихатися, а тому два промахи в лежці стали неприємним сюрпризом.
Перед стійкою Дмитру довелося попрацювати самостійно, але до самої стрільби підійшов зосередженіше і обійшовся без запасних патронів, зберігши п’яте місце. Попереду знову маячила спина Серохвостова – і це був важливий візуальний контакт, який дозволив українцеві втриматися у боротьбі за призи. Свій етап Підручний так і закінчив п’ятим – за 24 секунди позаду лідерів, але всього за 10 секунд від подіуму!
Лідером до середини естафети прийшла команда Норвегії, у якої на другому етапі солірував Тар’єй Бьо. А між норвежцем та українцем передати естафету встигли Антонін Гігонна, Данило Серохвостов та Філіп Хорн. Невдача на цьому відрізку підстерегла команду Білорусі – причому не на рубежі. Дмитро Лазовський вилетів із траси рівно в тому ж місці, яке вчора стало фатальним для чешки Люції Харватової. Після цього падіння білоруси, які впевнено йшли в шістці, відкотилися на дев’яту позицію з півторахвилинним відставанням.
На третьому етапі Йоханнес Бьо, що набирає оптимальні кондиції, прямо зі старту рвонув так, що вже до першого рубежу оформив півхвилинний запас! Та ще й стріляв ідеально – без жодного промаху! Зрозуміло, що при цьому норвежець дедалі більше віддалявся від переслідувачів і до передачі естафети практично гарантував своїй команді перемогу – перевага над найближчим суперником Сімоном Дестьйо перевалила за хвилину!
Для Антона Дудченка етап вийшов досить тяжким. Чотири запасні патрони – вже багато для сьогоднішніх гонок, але ще й швидкість наш спортсмен демонстрував не надто оптимістичну, пропускаючи на дистанції суперників уперед. На жаль, серед першої вісімки команд у Антона найгірші і чиста швидкість, і загальний час на етапі… Як наслідок – перед останнім етапом Україна перемістилася на сьому позицію.
Вирішувати долю підсумкового місця команди випало Артему Примі, якого Юрай Санітра, схоже, бачить фінішером змішаної естафети. Загалом каші наш досвідчений біатлоніст не зіпсував: незважаючи на три промахи на рубежах, він зумів переміститися на шостий рядок. Причому дистанція від подіуму склала всього 34 секунди – це при 11 сумарних запасних патронах, що для сьогоднішньої гонки було забагато.
А попереду Ветле-С’ястад Крістіансен вів абсолютно свою, окрему гонку. Один запасний патрон у стійці не змусив навіть мінімально засмутитися уболівальників норвезької збірної. На фініші перевага скандинавів становила 1:57,2. За останні чотири роки це найбільша перевага у чоловічих естафетах на Кубку світу. До цього у Хохфільцені у грудні 2017 року ті ж норвежці виграли естафету з перевагою 1:54,9.
У боротьбі за місця, що залишилися, на подіумі все перевернуло останнє коло. Фаворитом на нього йшов молодий француз Ерік Перро, який мав 11 секунд запасу на 2,5 кілометри. Але втримати другий рядок Перро не вдалося, та й взагалі на останніх сотнях метрів Францію виштовхнули з подіуму. Найдосвідченішим у компанії претендентів на срібло виявився Едуард Латипов, який спочатку наздогнав пару Перро-Фратцшер, а потім легко скинув француза та німця, спокійно фінішувавши другим. А в суперечці спортсменів, які ще на початку сезону «рубалися» на Кубку IBU, Лукас Фратцшер виявився сильнішим, принісши бронзу Німеччині.
У Кубку націй Норвегія продовжує лідирувати, випереджаючи на 104 бали росіян, що вибралися на другу позицію. Збірна України в цій гонці зуміла обійти італійців, які невдало виступили, і повернулася на сьомий рядок. Більше того, резервний склад Швеції сьогодні провалив естафету, закінчивши її аж 17-м у колі від лідерів (!), і тепер після Олімпіади наші хлопці можуть спробувати посуперничати і зі скандинавами, до яких залишається лише 44 очки.
Естафета. Чоловіки
1. Норвегія (0+4) 1:12:14,7
2. Росія (1+12) +1:57,2
3. Німеччина (0+4) +2:04,4
4. Франція (0+7) +2:20,5
5. Канада (1+8) +2:31,5
6. Україна (0+11) +2:38,7