Стан тривожності: причини та способи боротьби з нею
Не буває таких людей, які нічого не бояться і нізащо не переймаються. Зовнішні подразники є завжди і у всіх, відповідно потрібно справлятися з ними і намагатися позбавлятися страху, подразнень та неприємних емоцій. Справлятися з цим може не кожен, тому необхідно визначитися з причинами тривоги та сформувати алгоритм дій, щоб в результаті все-таки позбавити себе такого стану.
Тривожністю є властивість особистості, у якій людина постійно відчуває почуття загрози, настороженості та нервозності. Іноді допомагають заспокійливі таблетки, іноді медитація, психологія та в цілому робота над собою та сприйняттям світу. Цей стан важливо детально опрацювати і знайти методики рятування від нього, попереджуючи розвиток інших проблем.
Визначення тривожного стану
Основна відмінність такого стану від звичайного хвилювання – постійні нав’язливі негативні думки, які ускладнюють функціонування людини та її діяльність загалом. Занепокоєння найчастіше не має основ чи доказової бази, все ґрунтується на домислах, відчуттях та передчуттях. Людина «накручує» себе і постійно перебуває в очікуванні загрози, якої не буде.
Людина скаржиться на низьку працездатність, погіршується пам’ять та концентрація уваги. Серед вегетативних симптомів можна виділити:
- часті головні болі;
- підвищений артеріальний тиск;
- пітливість та озноб;
- порушення серцевого ритму;
- утруднене дихання;
- тики та гіпертонус м’язів.
Тривожний стан потрібно діагностувати в ситуаціях, коли він триває понад 6 місяців, а людина постійно намагається раціоналізувати свої відчуття та переживання, формуючи докази.
Причини підвищеної тривожності
На людину впливають різні несприятливі чинники, що викликають тривожний стан. До них слід зарахувати:
- життєві проблеми та неприємні обставини;
- фізичні та емоційні навантаження;
- перенесені тяжкі інфекційні захворювання;
- недостача сну;
- часті переживання;
- фізичне та психологічне насильство.
Тривога може розвиватися на тлі синдрому відміни або після припинення прийому деяких лікарських препаратів.
Як справлятися із тривожністю?
Необхідно дотримуватись режиму сну, перемикатися між роботою та відпочинком, правильно дихати та медитувати, намагатися абстрагуватися та своєчасно переходити з одного етапу життя в інший. Якщо тривожність не минає, необхідно звернутися до лікарів по допомогу та пройти комплексне обстеження, включаючи отримання психологічної допомоги.
*Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров`я. Перед застосуванням зверніться за консультацією до лікаря.