Суд заборонив Сумській міськраді розпоряджатися землею на Нахімова
Сумським депутатам заборонили розпоряджатися землею в районі вулиці Нахімова. Спочатку цю землю міськрада дала в оренду будівельній компанії для зведення котеджів, а потім її частину роздала АТОвцям. Не погодившись з цим, фірма-забудовник подала позов до суду.
Перед початком сесії міськради 24 листопада державний виконавець Сергій Річкаль зачитав ухвалу господарського суду області: “Заборонити відповідачу – Сумській міській раді – приймати рішення з приводу земельних ділянок з кадастровими номерами та площами”. Далі за текстом – 22 земельні ділянки, площами від 10 соток до 3,8 га у Сумах в районі перехрестя провулку Гетьманський та вул. 6-а Продольна.
Йдеться про територію навпроти сумського хлібзаводу на вулиці Нахімова. Приватне акціонерне товариство “Альфасистембуд” орендує цю землю 15 років. За це сплатили понад 7 млн грн до міського бюджету, розповів член наглядової ради підприємства Гіоргі Церетелі. Каже, що на шести гектарах будують, за проєктом, котеджне містечко. Містобудівні умови та обмеження отримали у 2010 році, за чотири роки потому звели перші будинки, всього тут мало б бути їх 64. Планувалось п’ять черг будівництва, встигли – три.
“Ми підвели тут електрику понад 400 кВт, побудували тут КТП, було зроблено шафну для газорозподільної системи, зроблено центральну каналізацію та воду. Були у всіх службах отримані відповідні техумови. Коли ми підійшли до четвертої черги, це був минулий рік, у нас у грудні закінчувався термін договору оренди та відповідно до законодавства, ми вчасно, у строки здали їх у ЦНАП і далі вони були передані до департаменту земельних ресурсів. У червні цього року було прийнято позитивне рішення на комісії про те, щоб ми продовжили наше будівництво”, – розповів Церетелі.
За його словами, паралельно міськрада ухвалила друге позитивне рішення розподілити землю між 19-ма учасниками бойових дій, а потім додалися ще троє.
За процедурою, щоб отримати дозвіл на отримання землі, заявки учасників бойових дій розглядають на раді учасників АТО при міському голові.
“У зв’язку з тим, що учасники АТО подали заявку, то пріоритет у нас завжди був учасникам АТО. Ми не виносимо рішення, які не пройшли координаційну раду”, – сказав Сумський міський голова Олександр Лисенко.
Після координаційної ради заявки ветеранів війни розглядає депутатська земельна комісія. Голова “Спілки учасників АТО 27 реактивної артбригади” Олександр Коритник говорить, що документів на ці земельні ділянки вони не бачили.
“Я брав участь в раді АТО і членів родин загиблих при Сумському міському голові з 2017 року. За цей час стосовно будь-яких земельних ділянок в районі 6-ї Продольної, пров. Гетьманський і таке інше на радах АТО не погоджувалося”, – сказав він.
Голова Координаційної ради учасників АТО Андрій Тимофієв сказав, що також нічого не погоджували. Ми додзвонились до одного з учасників бойових дій зі списку, який претендує на отримання тут землі. Учасник бойових дій Микола Сєдих прокоментував це так: “Я про це почув тільки сьогодні від ваших журналістів. Я цим питанням не займався. Я не займався цим питанням, тому що я на роботі постійно, в мене немає часу”.
У вересні 2021 року товариство подало позов до Господарського суду, аби за ним визнали право оренди. Але, за Публічною кадастровою картою, землі, на яку робився проєкт і яку видавали підприємству в оренду раніше, вже немає. Її поділили на двадцять дві інші ділянки. Саме на них й видали дозвіл на розробку проєктних документів, аби отримати ділянки у власність. Через це будівельна фірма звернулася до поліції, говорить Гіоргі Церетелі, бо підозрюють чийсь приватний в цьому інтерес.
“Наше припущення, що під виглядом шляхетної справи є інтерес приватного збагачення певних чиновників міськради. Декілька особистостей, за нашою інформацією, є директорами фірм в Луганській, Донецькій областях. За нашою інформацією, є люди, які не є сумчанами, при цьому отримують ділянки в м. Суми, іще й не просто ділянки отримують, а наші ділянки отримують”, – говорить Церетелі.
Ухвала суду про заборону вчиняти будь-які дії щодо спірної землі діятиме протягом трьох років. Товариство звернулося із заявою про продовження оренди земельної ділянки площею 6 га в районі вулиці Нахімова наприкінці 2020 року, розповів директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко.
“Довгий час не було розглянуто дану заяву ні комісією, відповідно, і сесією. Договір вже фактично закінчився. Дійсно, на частині земельної ділянки є майно, яке належить “Альфасистембуд” і нещодавно було звернення учасників АТО щодо надання дозволів на розроблення технічної документації на частину вільної земельної ділянки, яка була орендована “Альфасистембуд”, – підтвердив Клименко.
Як сказав міський голова, вони чекатимуть на рішення суду. За Публічною кадастровою картою, власність даної землі прописана як “не визначена”.