Суди заблокували процес приватизації “Сумихімпрому”
Підприємство “Сумихімпром” потрапило до проєкту “Велика приватизація”, утім нині процес зупинився. Приватизацію заблокували суди, а ситуація на виробництві – важка, говорить заступник голови Фонду держмайна України Костянтин Кошеленко.
Він розповідає, що людина, яка з 2010 року керувала підприємством – Ігор Лазакович. Попри те, що за його керівництва на підприємстві сформувалась заборгованість понад 1 млрд грн, нині Ігор Лазакович керує санацією (“оздоровленням”) підприємства.
“Сумихімпром вже перебуває в банкрутстві, а керує той самий керівник, який по суті керував до. І це насправді складна ситуація: утримуються з посади люди рішенням судів. Наразі Фонд та Мін’юст вживають заходи для того, щоб поновити контроль держави на підприємстві, припинити процедуру банкрутства. І тільки після цього можна говорити про наступні кроки оздоровлення цього підприємства”, – говорить Костянтин Кошеленко.
Наразі Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження, яке стосується санації заводу. За інформацією СБУ, справа стосується розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За версією слідства, замість фінансового оздоровлення, процедура санації “Сумихімпрому” призвела до накопичення підприємством 2 млрд гривень додаткових боргів.
Наприкінці червня цього року на підприємстві відбулися обшуки у ймовірних фігурантів. Майно “Сумихімпрому” арештували. На прохання Суспільного пояснити свою позицію, речник підприємства Олег Тетьоркін 16 липня ще раз сказав, що це не коментує.
У судових реєстрах є інформація, за якою судовий спір між підприємством та урядом, де третьою особою виступає Фонд держмайна – про включення “Сумихімпрому” до переліку об’єктів “Великої приватизації” – має слухати Господарський суд Києва. Перше засідання призначене на 28 липня.