Сумчанам пояснили про специфіку пробного ЗНО
Для досягнення максимального ефекту та рівня підготовки до складання одного із найвідповідальніших тестувань учнівська молодь на Сумщині може використати можливість участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні
Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО. Переваги пробного ЗНО, що організовує Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти, це: максимальна відповідність пробного ЗНО процедурі проведення основного ЗНО; завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО; участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати із зошитом та бланками відповідей, отримати результат; у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».
Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня 2020 року, з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).
Вартість пробного ЗНО за одне тестування у 2020 році становить 141 гривню (у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.
На сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 3 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.
Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обирає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.
Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).
Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.
Усі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.
Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов у пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти під час реєстрації: присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог); надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора); надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант); надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання); надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач); надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 та надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі.
Довідково. Контактна особа Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти: Олена Шматько, начальник організаційно-методичного відділу ХРЦОЯО, 057 705 07 37, 097 83 23 496.
Більше інформації про ЗНО, пробне ЗНО можна знайти на сторінках Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти в соціальних мережах Фейсбук, Телеграм, Інстаграм.