Сумчанки просять зареєструвати препарати для дітей з епілепсією: “Зменшуємо дозу, бо ліків немає”
Зареєструвати препарати для лікування епілепсії просять мами дітей з таким діагнозом у Сумах. Електронну петицію вони подали на сайт президента. Під час карантину придбати потрібні ліки за кордоном не можуть, в Україні вони не зареєстровані.
Син Яни Макухи, Дмитро, останні п’ять років хворіє на епілепсію. Жінка розповідає – один із препаратів, який дає позитивні результати, купують в Іспанії, бо він не зареєстрований в Україні. Через карантин дістати його не можуть, повідомляє Суспільне.
“Ми приймаємо три препарати. Два я можу купити на Україні. Третій я купувала в Іспанії. Уже з позавчорашнього дня (27 травня – ред.) ми зменшуємо дозу, і в нас уже сталося три приступи, коли він падає. Ми не думали, що карантин буде більш, ніж на місяць. Закриті кордони не дають можливості для життя наших дітей”, – говорить Яна.
Авторкою петиції є і мама Маші, якій також потрібні закордонні препарати для лікування. Ксенія Величко розповідає – з батьками дітей, які мають епілепсію, об’єднуються у соціальних мережах. У Фейсбуці створили групу “Пацієнти з ЄПІ”, де намагаються привернути увагу до проблеми незареєстрованних ліків. Ролик про дітей цієї спільноти виклала Альона Гайдукова.
#мені_потрібні_мої_ліки🙏⠀Дві Машеньки, дві люблячі матусі, Соломійкина озвучка і наш спільний ролик.🎬Діти та їхні батьки потребують допомоги. А ми можемо допомогти. Ціна питання – пара хвилин часу.⏳Петицію можна підписати за посиланням:https://petition.president.gov.ua/petition/96674?fbclid=IwAR2cAuFvXnConixSmCFme8vfVzIoR-jtcMcTrRhMMPkSSj7pGtbtZByVuxA
Опубліковано Альоною Гайдуковою Пʼятниця, 29 травня 2020 р.
“Деякі препарати, які привозять перекупники на територію України, коштують в три – чотири рази дорожче. У батьків навіть немає коштів, щоб їх купити. Ми надіслали потреби на МОЗ, в адміністрацію президента, також ми зв’язалися з виробником препарату, який конче необхідний 250-ти дітям. Препарат потрібен зараз, змінювати терапію з таким діагнозом як “синдром Веста”, “синдром туберозного склерозу”, дуже-дуже небезпечно”, – пояснює Оксана.