Сумські біатлоністи в десятці на чемпіонаті світу
У німецькому Обергофі стартував чемпіонат світу з біатлону.
Протягом останніх 12-ти років стало вже традицією, що головний старт сезону розпочинається зі змішаної естафети. Отже, сьогодні наші сподівання були пов’язані з четвіркою кращих на сьогодні біатлоністів. Причому усі четверо наприкінці січня – на початку лютого встигли побувати на подіумах міжнародних змагань: уродженка Сум Анастасія Меркушина, випускниця СумДУ Юлія Джима та наш Антон Дудченко з медалями приїхали з Чемпіонату Європи, а Дмитро Підручний вражаюче повернувся після травми на етапі Кубка IBU, пише biathlon.com.ua.
Стартовий етап цілком очікувано було віддано Анастасії Меркушиній. Стартовим колом Настя трішки спантеличила: на перший рубіж вона прийшла у третьому десятку. Дуже швидка і точна стрільба виправила ситуацію лише частково, адже за ідеальної погоди суперниці помилялись неохоче. Обидва вогневі рубежі Меркушина відпрацювала бездоганно, однак за рахунок швидкості поступалась досить багато, і на передачу естафети прийшла 15-ю більш ніж у хвилині позаду лідерів.
Правда, порівнювати Настю довелось з лідером Кубка світу – Жюлья Сімон взяла на себе незвичну роль стартера у команді Франції, і впоралась з нею на відмінно! Сімон з одним запасним патроном випередила визнаного майстра перших етапів Лізу Віттоцці, привізши італійці 10 секунд за етап. Несподіванкою у квартеті лідерів можна назвати команди Канади та Словаччини, за яких стартували відповідно Емма Ландер та Пауліна Батовска Фіалкова.
Подією зі знаком мінус стало штрафне коло Інґрід Тандреволд, яке відкинуло головних фаворитів гонки на відстань у майже хвилину. Також невпевненим виявився етап у виконанні німкені Ванесси Фогт, яка, хоча й обмежилась двома запасними патронами, але на трасі виглядала невпевнено – починаючи від зіткнення з суперницею на першому колі і продовжуючи програшем на дистанції. На першу передачу команда господарів прийшла 11-ю.
На другому етапі Юлія Джима з перших метрів почала виправляти ситуацію, відіграючи не позиції, але секунди відставання. На щастя, на влучності у лежці це не позначилось: Юля стріляла з помірною швидкострільністю, але без запасних патронів. А ось на стійці, на жаль, стався перший промах української команди. Втім, лише один, який Джима відпрацювала запасним патроном. На трасі ж Юля була цілком конкурентною, і до завершення жіночої частини міксту підняла команду на десяте місце. Щоправда, навіть до восьмого місця вже було півхвилини…
Дует лідерів лишився без змін. Доротея Вірер та Анаїс Шевальє-Буше, підганяючи одна одну, майже усю дистанцію пройшли разом, розлучившись ненадовго після запасного патрону італійки у стійці. Але на трасі Доро швидко наздогнала суперницю і свій етап завершила лідером із шести секундною перевагою! Франція – друга.
А серед переслідувачів відбулись суттєві зміни. Шикарний етап провела Деніз Херрманн-Вік, яка не лише підняла Німеччину у трійку, але й відіграла 35 секунд від лідерів за етап! Разом з нею естафету передали шведки, за яких виступав потужний дует сестер Еберґ. Обидві збірні прийшли на екватор в межах півхвилини від Вірер. На п’яте місце піднялась Норвегія, але за часом Марте Олсбю Ройселанд суттєво відіграти не вдалось – своїм непереможним чоловікам норвезькі дівчата лишили 50 секунд дефіциту.
І вже перший з грізних скандинавів зробив боротьбу за медалі гранично щільною! Стурла Легрейд ідеально відпрацював на двох вогневих рубежах і скористався похибками суперників! Норвежець на останнє коло пішов у компанії з Емільєном Жакленом та Дідьє Бьона, але по дистанції Стурла та Емільєн скинули італійця і відправили своїх фінішерів майже одночасно. Італія лишилась у попередній трійці і лише у вісьмох секундах позаду.
Збірна Швеції відставала не критично – лише на 15 секунд. А ось Бенедікт Долль неприємно здивував рідних вболівальників, заробивши коло штрафу у лежці! Як підсумок – Німеччина фактично втратила шанси на медалі, відстаючи вже майже на хвилину перед останнім етапом.
Але ці проблеми – ніщо з тим жахом, який на останньому етапі створив Себастьян Самуельссон для збірної Швеції! Три (!!!) штрафних кола у лежці миттєво відкинули жовто-синю команду далеко від призів!
Заради справедливості, захоплені боротьбою, чимало команд на лежці мали значні проблеми у стрільбі. Навіть Йоханнес Бьо, який до вогневого рубежа створив собі запас принаймні на один запасний патрон, зміг закрити мішені лише з восьми пострілі! Так само як і його найближчий суперник Кантен Фійон Майє! І на першу позицію вискочив Томмазо Джакомел, який дивом впорався без запасних!
До стійки лідер Кубка світу відіграв невелике відставання, і остання стрільба стала по-справжньому золотою! Джакомел розпочав стрільбу швидше, і у перших чотирьох пострілах був безпомилковим, в той час як Бьо дав шанс однією хибою. Але п’ята мішень у Томмазо не закрилась, в той час як Йоханнес був точним. Обидва конкуренти обмежились одним запасним патроном, і на трасу пішли поруч. І вже там норвежець вкотре в сезоні довів свою перевагу, вигравши у італійця 11 секунд на фініші.
Перше золото чемпіонату світу за Норвегією! Однак і італійці не мусять засмучуватись – команда провела дуже рівну гонку, створивши першу якщо не сенсацію, то несподіванку чемпіонату! Бронза – у Франції: Кантен Фійон Майє після трьох промахів у лежці опинився наодинці, далеко від пари лідерів, і значно випереджаючи переслідувачів. І після чистої стійки спокійно подолав останнє коло до бронзового фінішу. Три секунди, які відділяють французів від четвертого місця Австрії, не мають вводити в оману – шансів на боротьбу в цьому протистоянні не було.
А ось українські чоловіки, попри незмінність своєї десятої позиції. Свої етапи провели у боротьбі. Потішив готовністю Дмитро Підручний. Стан капітана перед чемпіонатом викликав занепокоєння, попри виграний подіум в Обертілліаху. Але естафетний етап показав, що Дмитро в порядку. Трішки засмутив міні-застріл у стійці, де довелось використовувати повний запас додаткових патронів, але минулось без штрафного кола, а на трасі Підручний випередив фінна Туомаса Хар’юлу, повернувши собі десяте місце.
Антон Дудченко протягом останнього етапу переважно боровся також с фінном, Оллі Хііденсало, за збереження місця у топ-10, і, використавши по одному запасному патрону на кожній стрільбі, з цим завданням впорався. Трішки щастя – і можна б було спробувати наздогнати ще й бідолагу Самуельссона, який після трьох кіл штрафу на лежці ще тричі змазав на другому рубежі. Але підсумок для нашої команди – десяте місце в першій гонці голосного старту сезону.
В Кубку націй наша жіноча команда впевнено зберігає десяту позицію, а чоловіча йде 11-ю, відігравши за цю гонку десять очок у збірної Словенії. Тепер відстань наших хлопців від топ-десятки вимірюється 63 очками.
Завтра у програмі чемпіонату пауза для роботи над помилками, після чого у п’ятницю – жіночий спринт.
Змішана естафета
1. Норвегія (1+9) 1:04:41,9
2. Італія (0+6) +11,6
3. Франція (0+9) +55,9
4. Австрія (0+3) +59,2
5. Чехія (0+7) +1:09,4
6. Німеччина (1+9) +1:26,5
…
10. Україна (0+7) +2:45,3
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ