Сумські лікарі дали поради, як врятуватись від спеки
Спекотна погода, яка тримається на Сумщині, несе з собою не лише радість від сонця, але й певні ризики для здоров’я. Вплив високих температур може негативно позначатися на самопочутті та навіть провокувати виникнення деяких захворювань.
Як врятуватися від спеки поради надавали під час брифінгу спеціалісти Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб та Сумського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 .
За словами лікарів, окрім погіршення самопочуття, спекотна погода може спровокувати сонячний або тепловий удар. Особливо вразливими є люди літнього віку та діти.
«Перегрівання та тривале перебування під сонцем може призвести до сонячних ударів, опіків, судом та інших видів теплового ураження. Щоб безпечно пережити спеку, слід дотриматись простих правил:
Уникайте перебування на сонці з 11:00 до 16:00, шукайте затінок, за можливості, не варто виходити на вулицю. Однак, якщо ви не маєте такої змоги, необхідно убезпечити себе і зменшити ризики: вдягати світлий одяг із натуральної тканини, капелюх із широкими краями, аби закрити голову і шию від сонячного випромінювання. Ще варто мати із собою пляшечку звичайної негазованої води. Також в ці дні бажано зменшити рівень фізичних навантажень.
Не залишайте дітей і тварин в авто. Якщо на вулиці 30°C, то в салоні авто, припаркованого на сонці, температура сягає 40°C вже за 10 хвилин, а за годину – 53°C;», – зазначив лікар із загальної гігієни Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ігор Литвиновський
Варто обмежити вживання кави, солодких газованих напоїв, категорично лікарі не радять пити спиртні напої. Крім цього необхідно переглянути раціон харчування, адже влітку продукти швидше псуються.
Вся країна потерпає від вимушених вимкнень електроенергії. Зберігання харчових продуктів в таких умовах може бути викликом, особливо влітку, адже йдеться не просто про їхню свіжість, а й про безпеку для здоров’я.
«Щоб уникнути харчових отруєнь, не варто готувати страви на тиждень, а варити на день . Зробити запас сухих продуктів,та класти пляшки з льодом з водою у холодильник. Молочні продукти, м’ясо приготоване, ковбасні вироби, торти, кекси з кремом — вони без холодильника не мають зберігатися, тому що завжди є ризик псування. У холодильнику їжа має зберігатися за температури не вище чотирьох градусів тепла,»- говорить Ігор Литивиновський.
Як зазначила медичний директор Сумського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Анна Пилипенко першими ознаками сонячного або теплового удару є підвищення температури тіла, блювота, нудота, може бути втрата свідомості. Основна причина – це перегрівання тіла, тому важливо регулярно його охолоджувати. Особливо чутливі до спеки діти.
«В такі спекотні дні дуже популярний відпочинок біля води, але рекомендуємо обирати правильний час і йти на пляж або зранку, або після 16 години. Перебуваючи біля водойми, людина слабо відчуває вплив сонячного випромінювання. Відповідно підвищується ризик отримати сонячний удар. Небезпечно це і для нашої шкіри, адже надмірне ультрафіолетове випромінювання може викликати навіть онкологічні захворювання», – наголосила Анна Пилипенко.
« У спеку завжди хочеться щось прохолодного, але споживати морозиво, слід обережно, тому що окрім теплового удару, можуть бути тонзиліти фарингіти та ангіни. Насолоджуватись морозивом бажано невеликими порціями, попередньо погріти у роті»,- зазначила Анна Пилипенко.
Перед виходом на вулицю, наголошують фахівці, слід обов’язково наносити на шкіру сонцезахисний крем і регулярно його поновлювати. Аби охолодити тіло, радять кілька разів на день приймати прохолодний душ, ванна – заборонена. . А користуючись кондиціонером, варто пам’ятати, що температура в приміщенні має бути лише на 2 градуси нижча за температуру на вулиці, аби організм не відчував стресу через суттєві перепади.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ