«Сумихімпром» відзвітував про вироблену продукцію
Після того як у нашій державі ввели санкції на імпорт мінеральних добрив російського виробництва, український ринок значно розширився для вітчизняного виробника. У зв’язку з цим попит на продукцію ПАТ «Сумихімпром» різко зріс, повідомляють на підприємстві.
У червні споживацька активність збільшується, особливо на добрива із вмістом фосфору. У зв’язку з цим цех складних мінеральних добрив переводять із вироблення сульфату амонію на виготовлення добрив марки NPK (10:26:26), де вміст P2O5 складає 26 відсотків. Начальник цеху Юрій Куриленко розповів, що за літній період вони виготовили 40 300 тонн продукції. У вересні планується виготовлення 19 тисяч тонн продукції.
Після піврічної паузи запускається цех гранульованого суперфосфату. Усі сили ЦГС націлює на виготовлення добрив марки NP (12:24), де вміст P2O5 складає 24%. У червні налагоджувалася робота цеху після довготривалої паузи, тому виготовлення NP (12:24) склало 3100 тонн, а виготовлення добрив марки NPК (6:24:12) 273,4 тонни. У липні виготовлено 22 тисячі тонн продукції, із них відвантажено 20 616 тонн. У серпні випущено 20 тисяч тонн добрив, а відвантажено 19 тисяч. Як бачимо, продукція швидко реалізується і не затримується на складах. Сергій Скиданенко, начальник ЦГС, повідомив, що на вересень планується виготовлення 19 тисяч тонн продукції.
Управління ПАТ «Сумихімпром» здійснило низку дій, які позитивно вплинули на виготовлення продукції мінеральних добрив. Але найголовнішим виявилося те, що було відновлено роботу цеху фосфорної кислоти. Виготовлення продукції мінеральних добрив марки NP (12:24) та NPK (10:26:26) неможливе без цього компоненту. Перше вироблення фосфорної кислоти здійснилося 5 червня. Уже з першого дня перед цехом постала задача працювати у дві черги, постачаючи фосфорну кислоту ЦСМД та ЦГС. У червні цех виготовив 2 055 тонн продукції, у липні – 8 610 тонн продукції, у серпні ця цифра становила – 8 180 тонн фосфорної кислоти. На вересень цех планує виготовити 8 436 тонн продукції. За весь літній період навантаження цеху сягало 100%. Для того щоб випускати таку кількість мінеральних добрив із фосфоровмісними компонентами, потрібна була велика кількість сірчаної кислоти. Тому управління заводу приймає рішення запустити другу технологічну нитку в СКЦ-5.
Відновлення другої технологічної нитки СКЦ-5, яка знаходилася у простої з 2016 року, відбулося в неймовірно швидких темпах. Дякуючи ремонтному, технологічному персоналу цеху та бригаді ЦЦР, система відновила свою роботу 29 липня. Було придбано 4 теплообмінники для забезпечення максимальної роботи потужностей системи.
У процесі ремонту й роботи було виявлено приховані дефекти, тому робота в серпні була надзвичайно важкою. Та все ж силами робітників цеху вдалося виконати всі поставлені завдання. І в тому ж таки місяці кількість виготовленої продукції склала 27 817 тонн, яка була направлена на виготовлення мінеральних добрив. На вересень цехом заплановано виготовлення 28 тисяч 500 тонн сірчаної кислоти.
Джерело: http://infoindustria.com.ua/