Територія можливих бойових дій: що змінилося для Сум і сумчан
Під час щопонеділкової апаратної наради зосередили увагу на змінах, що пов’язані з віднесенням міста до територій можливих бойових дій.
Заступник міського голови Римма Бикова зауважила, що зміни до Наказу Мінреінтеграції від 12 квітня 2024 року № 108 впливають, зокрема, на діяльність низки галузей, керівники яких мають бути чітко обізнані щодо змін і враховувати це у своїй роботі.
Так, Суми зможуть не проводити середньострокове бюджетне планування водночас матимуть підстави претендувати на додаткову дотацію з Державного бюджету і гуманітарну допомогу від міжнародних донорів.
Серед іншого змінились умови продажу підакцизної продукції, зокрема алкогольних напоїв, заборонено податкові перевірки, може бути ініційовано встановлення пільг по сплаті місцевих податків і зборів, є зміни в оплаті праці по деяких галузях, зокрема в медичній. У розрізі кожного містянина, у разі евакуації до інших громад сумчани зможуть оформитись як ВПО та отримувати від держави відповідні виплати. Крім того, на території можливих бойових дій діє заборона на нарахування та стягнення штрафів, пені, інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням, на припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Сумські абітурієнти матимуть пільги при навчанні в магістратури.
Зміни стосуються й надання юним сумчанам статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Як повідомила начальник управління «Служба у справах дітей» Валерія Подопригора, тепер коло отримувачів має розширитися. Наразі розглядається можливість надання такого статусу усім дітям до 18 років, зокрема, й тим, які народилися після 3 квітня 2022 року – періоду, коли в Сумах припинились бойові дії.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ