Цьогоріч заплановано знешкодження 36,8 тонн хімікатів із території Садівської громади
На Сумщині група «Прозорість і підзвітність» досліджуватиме важливий екологічний проєкт, який реалізується за кошти обласного бюджету та Садівської громади.
Керівник робочої групи Олена Бойко звернулася до керівництва громади з пропозицією – уже на початковому етапі реалізації проєкту враховувати всі можливі ризики, щоб громада не мала проблем із прозорістю, а Сумщина – із екологічним забрудненням.
Під час засідання директор Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОДА Ірина Кашпур поінформувала присутніх про особливості тендерної закупівлі послуг щодо забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів та небезпечних хімічних речовин, у тому числі непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та організації супроводження їх перевезення до місць оброблення/видалення.
«На території області наразі знаходиться близько 260 тонн непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. Роботи з їх вивезення проводяться з 2020 року. Багато хімікатів було вивезено у 2021 році на знешкодження. У цьому році заплановано знешкодження 36,8 тонн з території Садівської громади Сумського району, – повідомила Ірина Кашпур. – На проведення цих робіт виділені кошти Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у співфінансуванні з бюджету громади».
«Роботи зі збирання та перевезення цих відходів ще не розпочалися. Наразі Садівська громада перебуває на етапі формування тендерних пропозицій. І важливо, щоб уже на цьому етапі були враховані всі можливі ризики, – підкреслила Олена Бойко. – Зокрема, це ризики щодо вибору ліцензіата, щодо формування ціни на переробку відходів, які будуть вивезені, це безпосереднє проведення робіт (адже при неправильному збиранні і транспортуванні хімікатів можна нанести невиправної шкоди довкіллю та громаді, а потім область буде змушена витрачати додаткові кошти, щоб усунути завдану шкоду) тощо».
Заступниця начальника Сумської ОВА доручила Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів описати детально усі ризики і спрямувати рекомендації до Садівської громади.
«На етапі формування тендерної документації для закупівлі такого виду робіт ми як робоча група, маємо право запросити відповідну тендерну документацію, щоб оцінити, на скільки громада підійшла відповідально до формування документації і до планування цієї роботи», – підкреслила Олена Бойко.
На засіданні робочої групи був присутній і голова Садівської громади Іван Крючков. Він запевнив, що громада розуміє серйозність цього проєкту, тому активно співпрацюватиме з робочою групою «Прозорість і підзвітність». Усі застереження та рекомендації, які надасть Департамент захисту довкілля та природних ресурсів, будуть враховані.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ