У Білопіллі лікарі працюють на межі фізичних можливостей
Так коментують ситуацію у лікарнях головні лікарі Костянтин Рожин та Юрій Мартиненко.
Що маємо станом на 20 жовтня з захворюваннями на ковід, пише bilopillia.city.
Вакцинація
За даними Білопільського центру первинної медичної допомоги, станом на понеділок, 18 жовтня, двома дозами вакцини щеплено 3241 особу.
Записатися на вакцинацію можна через свого сімейного лікаря або зателефонувавши до call-центру «первинки»: 050-35-85-088, 067-93-26-976.
Тестування
Протягом минулого тижня зроблено 127 ПЛР-тестувань, із них виявилися позитивними 57,6%. Це загрозлива ситуація. За попередньої хвилі коронавірусу найбільший показник індексу позитивності, так називається співвідношення позитивних тестів до тих, які взяті на аналіз, складав 42 відсотки. Зараз, ще раз звертаємо увагу, – майже 60. Швидких тестів наразі у Центрі «первинки» немає.
Прийом хворих
На амбулаторному лікуванні, станом на 20 жовтня, перебуває 211 хворих на коронавірусну інфекцію. Кількість хворих збільшується щодня.
На сімейних лікарів і терапевтів лягає величезне навантаження. Замість 12-15 пацієнтів, яких упродовж дня має прийняти лікар, за фактом на одного лікаря (крім педіатрів) припадає до 50 і більше пацієнтів за день.
Тож з огляду на таку ситуацію хотів би звернутися до пацієнтів із проханням:
1. Утримайтеся від планових візитів до наших лікарів. Усе, що можна, відкласти на якийсь час або вирішити дистанційно – відкладіть. Візит до сімейного лікаря з однією хворобою може обернутись інфікуванням іншою. До того ж, пацієнти звертаються всі одночасно: обов’язково треба прийти зранку і створити чергу!
Не створюйте зайвих проблем лікарям і пацієнтам, які чекають черги на прийом, часто з температурою, а лікар у цей час займається роздруківкою сертифіката. Та й головний лікар не завжди сидить у кабінеті: є багато нагальних справ, які треба вирішувати за межами приміщення.
3. На вакцинацію теж найкраще записатися через call-центр. Зайвий раз не відволікайте сімейного лікаря. Якщо бажаєте щеплюватися коронаваком, то можна приходити в будь-який час. Адже ця вакцина в дозованих на одне щеплення флаконах і завжди є в наявності. Інші вакцини «відкривають» лише тоді, коли є кілька охочих. Тож треба попередньо узгодити час, коли зроблять укол.
Знову ж таки, не треба займати черги з 6 ранку і псувати нерви собі й іншим через затримку прийому у лікаря.
4. Просимо поставитися з розумінням, що оператор call-центру не завжди відповідає на дзвінок. За день ми реєструємо дуже велику кількість дзвінків, але сам факт дзвінка фіксується в системі, оператор завжди передзвонює. Передзвоніть чи почекайте відповіді, не приходьте в лікарню без особливої потреби.
Ліжко, яке звільняється, більше години порожнім не стоїть
– Черга на госпіталізацію зростає щодня, – так почав розмову Юрій Мартиненко. – Стаціонар «забитий», 80 ліжок – це «потолок» ковідного ресурсу. Але головний ресурс – це наші працівники. Медсестри, в прямому значенні, з ніг падають. Лікарі працюють щодня до пізнього вечора!
Більшість пацієнтів – люди старшого віку з хронічними хворобами. Під час лікування ковіду не оминути ускладнень, що є причиною летальних випадків. З початку епідемії маємо вісім смертей.
Більшість хворих – киснезалежні. Кисневі балони возимо щодня. Також майже цілодобово працюють кисневі концентратори. Ліків поки що вистачає. В лікарні тепло, опалювальний сезон ми розпочали ще на початку жовтня. Головне, щоб витримали навантаження наші працівники…