У Глухові розумово відсталу притягли до відповідальності за крадіжку
Нещодавно, Глухівським міськрайонним судом розглядалась кримінальна справа.
З матеріалів слідства встановлено, що 12 січня у денний час обвинувачена разом із особою, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження у зв`язку з неосудністю, проникла до будинку і викрала 2200 грн., якими в подальшому розпорядилась на власний розсуд, заподіявши вказаними діями потерпілому матеріальної шкоди.
В судовому засіданні жінка свою провину в інкримінованому злочині визнала повністю та підтвердила обставини, викладені в обвинувальному акті, пояснивши, що раніше була знайома із потерпілим та іноді допомагала йому, передає hlukhiv.info.
Того дня вранці вона попросила у нього гроші в борг і поїхала у місто, а коли повернулась, то він попросив її купити продуктів і вина. Коли йшла з магазину, то зателефонувала своєму співмешканцю, щоб той підійшов до будинку чоловіка допомогти по господарству. Після чого хазяїн будинку попросив їх піти, бо втомився і сказав, що буде відпочивати.
Вони вийшли на город і стали чекати, коли він засне. Жінка знала, де чоловік тримає гроші і вирішили їх викрасти. Згодом, фігурантка справи разом зі співмешканцем зайшли через відчинені двері до будинку і взяли гроші, які порівну розділили між собою.
У судовому засіданні обвинувачена розкаялась, пояснивши вчинок скрутним матеріальним станом. Та зазначила, що готова все відшкодувати, але не має змоги прямо зараз це зробити через те, що необхідно проходити комісію на інвалідність.
Потерпілий підтвердив свідчення обвинуваченої. Та доповнив, що через деякий час після того, як жінка з чоловіком пішли, до нього приїхали працівники поліції. Правоохоронці пояснили, що їм поступив виклик про те ніби чоловіка вбили та обікрали. Чолов`яга перевірив тумбочку, де тримав зберігання і виявив, що дійсно, 2200 грн поцупили. У крадіжці одразу запідозрив фігурантку справи, бо вона бачила, де він ховав гроші.
Згідно висновку експерта на момент вчинення інкримінованого їй злочину, хоч і виявляла ознаки легкої розумової відсталості з порушенням поведінки, але могла і може усвідомлювати свої дії та керувати ними.
При призначенні обвинуваченій виду та міри покарання суд прийняв до уваги характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, який відносяться до категорії тяжких, а також конкретні обставини справи, дані про особу обвинуваченої, яка не працює, раніше не притягалась до кримінальної відповідальності, злочин вчинила вперше у молодому віці, є інвалідом, характеризується посередньо, має дитину, згідно досудової доповіді органу пробації має середній ризик небезпеки для суспільства.
Тому враховуючи обставини справи, суд визнав жінку винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України та призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки.
Також, на підставі ст. 75 КК України, враховуючи всі обставини, суд звільнив жінку від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.