У корів на Шосткинщині підозрювали туберкульоз
Епізоотична ситуація у Шосткинському районі – контрольована, так охарактеризував загальну ситуацію в районі із захворюваннями на гострі і хронічні інфекції сільськогосподарських тварин і птиці Володимир Ревенко, начальник відділу безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини Шосткинського міськрайонного управління ДУ Держпродспоживслужби в Сумській області.
Під час чергового апаратної наради при голові Шосткинської райдержадміністрації фахівець повідомив: необхідними біопрепаратами і ветеринарними засобами Шосткинська районна державна лікарня ветеринарної медицини забезпечена, і вже направлені запити щодо їх отримання в наступному році. Триває робота з відбору проб для виявлення хвороб. Так, за планом із запланованих 4100 алергічних досліджень проведено 4593 обстеження великої рогатої худоби на туберкульоз.
За результатами досліджень виділено 5 реагуючих тварин у приватному секторі: з них по одній корові в селах Івот, Лушники, Богданівка, Собич і Крупець. Повторно досліджені 3 голови, після чого тварин визнано здоровими, корів із сіл Собич і Крупець власники здали на забій, не чекаючи. Велика рогата худоба в сільгосппідприємствах позитивних реакцій на туберкульоз не дала, в минулому році таких було виділено 2 корови.
Щодо виявлення лептоспірозу у великої рогатої худоби, проведені моніторингові дослідження сироватки крові в ПСП «Онікс». Встановлено реакція в розведенні більш 1:50, без клінічних ознак, власникам рекомендувалі зробити щеплення худобі. Випадків інфікування великої рогатої худоби на бруцельоз поки не зафіксовано. Фахівцями ветмедицини проводиться обстеження поголів’я на наявність інфікування вузликовим дерматитом. У сільгосппідприємствах постійно проводиться обробка тварин репелентами, а також для приватного сектора виділено препарат «Ціфлур» для обробки корів у період літа, корду багато комах. 4 тисячі доз ліки виділено за рахунок державного бюджету.
Проти сибірки в районі щеплено 2312 голів, здебільшого у приватному секторі. Випадків сказу тварин у районі у поточному році не зареєстровано. З наявних проблем в аспекті виконання профілактичних заходів – до сих пір не проведено весняну імунізація дикої фауни. Володимир Ревенко роз’яснив:
“Через фінансові проблеми, порушуються методичні рекомендації щодо пероральної імунізації. Але в поточному році кількість випадків сказу по області зменшилось, це підсумки осінньої пероральної імунізації”.
Поки ж Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує охорону території Шосткинського району від занесення з території інших регіонів збудників інфекційних хвороб. Забезпечення епізоотичного благополуччя здійснюється шляхом проведення комплексу заходів щодо профілактики, локалізації, при необхідності – ліквідації хворих тварин. Це дозволяє динамічно розвиватися тваринницької галузі району, забезпечувати стійке виробництво тваринницької продукції, зокрема молока і м’яса.