У Лебедині вшанували засновника художнього музею
У суботу, 11 грудня, працівники Лебединського міського художнього музею відвідали могилу засновника та першого директора музею – Бориса Кузьмича Руднєва (1879-1944). Саме у цей день виповнюється 77 років, як Борис Руднєв відійшов у вічність.
Для сучасного покоління музейних працівників Лебедина, Руднєв не просто перший директор, він та людина що повністю присвятила себе музею. Він зміг його вберегти у неспокійний революційний період 1918-1921 років, він став на заваді намірам знищення музею на початку Другої світової війни, й весь час окупації міста – оберігав його.
І сьогодні, через 77 років після смерті Бориса Руднєва, справа усього його життя – живе. А художній музей став справжнім дарунком Руднєва наступним поколінням лебединців, які можуть милуватися вишуканими апартаментами наповненими старовинними меблями, дивовижними картинами, вишуканою скульптурою, порцеляною та різноманітними творами мистецтва. В пам’ять про свого засновника, з 2008 року Лебединський художній музей носить ім’я Бориса Кузьмича Руднєва.
Його мистецька колекція, що за останні 77 років потроїлася, включає зібрання старовинного українського іконопису, художні меблі стилів рококо, класицизм, ампір та модерн (XVIII – поч. ХХ ст.), порцеляну Волокитинської фарфорової мануфактури (сер. ХІХ ст.), унікальні зразки українських портретів – парсун ХVIII ст., твори українських та російських художників ХІХ – початку ХХ ст.: С.І. Васильківського, І.С. Їжакевича, С.І. Світославського, В.М. Максимова, К.А. Савицького, В.Д. Полєнова, Г.Г. Мясоєдова, В.О. Сєрова та ін. Родзинкою колекції є роботи талановитої творчої династії Кричевських, коріння якої походить з Лебединщини – Василя і Федора Григоровичів, Миколи та Василя Васильовичів, Олени Євгеніївни та Катерини Василівни Кричевської-Росандіч.
Віддавши шану Борису Руднєву, працівники художнього музею вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.