У прикордонному Глухові діє гурток робототехніки для дітей
У прикордонному Глухові діє гурток робототехніки, який підпорядковується Сумському центру позашкілля. Тут діти навчаються дизайну, програмуванню та власноруч виготовляють роботів, пише Суспільне.
Глухівчанка Анна Сагайдак на фото нижче тримає в руках власноруч виготовлену на лазерному верстаті святкову прикрасу.
Такі вироби дівчина й інші діти створюють в гуртку робототехніки, що діє в місті й підпорядковується Сумському центру позашкілля. Тут Аня займається чотири роки.
“Мій вибір припав на робототехніку. Я більше люблю малювати. 2D я дуже в цьому розвинулась, можу похвалитися. Також 3D, але 3D тут більше площин, це більше тяжко, але все одно це моя віддушина”, — розповіла Аня.
Нині дівчина обирає майбутню професію. Як варіант розглядає напрямок дизайну. Створювати 3D моделі, каже, вже вміє, бо це один із напрямків гуртка
“Тут десь 40% — дівчата. Є і мої подруги, є і молодші вже дівчата. Тобто покоління змінюють, і дівчат все більше і більше. У тому ж самому моделюванні, то дівчата більш творчі, тому в них виходить навіть краще”.
Ще один учасник гуртка, Максим Москаленко, робототехніці вчиться два роки. Найбільше любить програмувати та паяти.
“У дідуся колись плата одна зламалася, а я допоміг йому її припаяти”.
Як і Аня, Максим працює з 3D та 2D графікою.
Кирило Демішев в захваті від роботів. Каже, нині з їх допомогою можна зробити більше, ніж докладаючи фізичну силу.
Керує гуртком викладач Павло Сагайдак. За фахом він інженер радіоелектроніки. З дітьми працює майже тридцять років. Колись, каже, вчив їх і судномоделюванню.Але зараз зосередився на робототехніці.
“Це сукупність програмування, радіоелектроніки, інженерії. І таким от образом все потрошку. Нам допомогли купити 3D-принтер. І, відповідно, раз є 3D-принтер пішла 3D-графіка. Програмування. Ми відразу купили платки Ардуіно, які треба програмувати”, — розповів керівник гуртка Павло Сагайдак.
Через широкомасштабне вторгнення Росії гуртківці вчаться онлайн. До цього перепоною була пандемія.
“Гурткова робота – це дуже тяжко в дистанційній формі працювати. Особливо дітям. Коли вони пробують щось, виготовили своїми руками, це одно діло. А коли це онлайн, це тяжко”, — сказав Павло Сагайдак.
Попри це, розповідає керівник гуртка, діти беруть участь та перемагають у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів. Конкурсні ролики для них знімають у бомбосховищі. Викладач каже, планують і надалі вдосконалюватися й чекають нових учасників та учасниць у свою команду.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ