У Середино-Будській громаді з нового навчального року може залишитися лише один навчальний заклад
У закладах освіти Середино-Будської громади триває громадське обговорення проєкту нового наказу Міністерства освіти і науки. Як саме проходить процес, що турбує освітян громади і чого очікують від нового навчального року — дізнавалося інтернет-видання “Середина-Буда.Сity” в інтерв’ю з Оленою Алексейцевою, начальницею відділу освіти, культури, спорту та туризму Середино-Будської міської ради.
Про проєкт від МОН
Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проєкт наказу про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів МОН щодо забезпечення здобуття ЗСО в умовах воєнного стану.
Зміни до наказу МОН № 1112 про дистанційну освіту стосуються організації навчання в дистанційному форматі, особливо в умовах воєнного стану. Зміни пропонують обмежити використання освітніх програм у класі, дозволяючи лише одну програму для одного класу.
Основні зміни:
Обмеження вибору освітньої програми:
Пропонується використовувати лише одну освітню програму в одному класі дистанційного навчання.
Розширення інформації про навчальні програми:
У проєкті змін зазначено, які освітні компоненти мають містити навчальні програми для дітей, які навчаються за кордоном.
Поліпшення організації дистанційного навчання:
Вебресурс НУШ вважає, що зміни дозволять школам, особливо в малонаселених районах, полегшити організацію дистанційного навчання в умовах воєнного стану.
Врахування категорій учнів:
У проєкті враховано, що освітні програми мають враховувати потреби дітей, які навчаються за кордоном — як у школах країни перебування, так і онлайн в українських школах.
Яка ситуація на Серединобудщині?
Очільниця відділу освіти, культури, спорту та туризму Середино-Будської міської ради Олена Алексейцева говорить, що на сьогодні все залежатиме від того, чи будуть ухвалені зміни, запропоновані Міністерством.
«Зараз Міністерство освіти і науки винесло їх на громадське обговорення, яке триватиме до 30 травня. По-друге, усе залежатиме від кількості дітей шкільного віку, яку ми облікуємо до серпня, щоб розпочати формування мережі закладів освіти»
Нормативи наповнюваності класів, які пропонує МОН для створення дистанційних класів з 1 вересня, говорить пані Олена, суттєво вплинуть на функціонування трьох закладів громади.
“Дистанційні класи формуються за певних умов, зокрема: мінімальна наповнюваність такого класу має становити 20 учнів (згідно з запропонованими змінами — 15 у міській місцевості та 10 у сільській) за наявності щонайменше двох класів для учнів одного року навчання. А у зв’язку з воєнним станом і проведеними заходами з евакуації населення, кількість дітей у громаді від початку війни значно зменшилася. Тому буде дуже складно вирішити питання щодо формування мережі закладів освіти на наступний навчальний рік.“.
Свої пропозиції щодо громадського обговорення змін до наказів МОН, каже пані Олена, направили до Департаменту.
“Основне — це залишення встановлених законом норм про мінімальну наповнюваність класу у 5 учнів. Додатково ще готуємо звернення від громади до органів влади вищого рівня з цього питання. У будь-якому разі працюватимемо, як того вимагає закон”.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ