У Шосткинському водоканалі – критична ситуація
19 грудня у Шостці відбулося засідання громадської ради. На ньому обговорили роботу КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» і можливе підвищення тарифів.
Директор «Водоканалу» Радіон Хукаленко і головний бухгалтер Роман Тищенко ознайомили присутніх з фінансово-економічною ситуацією, в якій знаходиться комунальне підприємство.
За словами керівника, на підприємстві багато проблем. Щомісячні збитки «Водоканала» – приблизно 1,35 млн. грн.: «Загальна сума збитків за 10 місяців складає десь 12 млн. грн.». Радіон Хукаленко стверджує, що вже у наступному місяці буде нічим платити зарплату… Виникає велике питання щодо сплати за електроенергію.
Представник громадської ради Михайло Скорик запитав, чи встановлювали на підприємстві сонячні електростанції. «Своїми силами ми цього не зробимо. Ви розумієте, що це мільйони!», – сказав Роман Тищенко. Він оприлюднив цікаві цифри: за 22 років «Водоканал» зменшив споживання електроенергії у 3,3 рази за рахунок встановлення енергоефективного обладнання.
Голова громадської ради Олександр Ярига запропонував звернутися до міської влади з проханням допомогти у впровадження енергозберігаючих технологій.
За інформацією директора «Водоканалу», протяжність водопровідних мереж складає близько 180 км, каналізаційних мереж – 140 км. Мережі зношені на 70-75 %. «Каналізаційні мережі почали будуватися у 1932 році. У нас ще у місті є дерев’яні дубові лотки – вони ще працюють», – повідомив Радіон Хукаленко. Він каже, що на складі у НЗ немає жодного метра труби, жодного двигуна, жодного насосу. Якщо трапиться аварія, замінювати мережі і обладнання нічим…
Керівник комунального підприємства зазначив, що у Шостці тарифи на водопостачання і водовідведення найнижчі в області. Загальна сума заборгованості споживачів за послуги «Водоканалу» – близько 27 млн. грн. «І ви ж розуміє, якщо ви підвищите тариф, у вас ще збільшиться заборгованість?!» – запитав представник громадської ради Дмитро Кеня. «Так», – погодився головний бухгалтер підприємства. Між іншим, щомісячно не платять близько 7 % абонентів.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ