У Шостці батьки школярів мітингували проти дистанційного навчання
Сьогодні, 15 листопада, з самого ранку під будівлею Шосткинської міськради зібралися шосткинці та жителі сіл громади, які невдоволені дистанційною формою навчання. Люди сподівалися, що на цьому тижні хоча б учні початкових класів повернуться за парти. Однак у п’ятницю міська комісія з ТЕБ та НС продовжила «дистанційку» до 25 листопада.
«Так і до новорічних канікул дотягнемо. І вже половина навчального року минула. Але чомусь у сусідніх Ямполі та Глухові діти вже вийшли на навчання», – говорять батьки.
Організатор акції протесту Олег Коляда категорично проти, аби його син-другокласник навчався за телефоном.
«Ми йому з самого дитинства мультики забороняємо дивитися, аби зір не псував, а за таких умов треба по пів дня з телефоном сидіти. Із сином займається моя дружина, але ж вона не має педагогічної освіти», – розповідає чоловік.
Якщо в Олега дружина безробітна і вона може вдосталь часу присвятити дитині, то більшість з присутніх мам мають роботу. Хтось за можливості забирає дітей із собою, хтось веде до бабусь, а хтось взагалі на свій страх і ризик залишає їх самих удома. Це відображається не лише на якості освіти, а й для молодших школярів є небезпечним, говорять батьки.
«Хто знає, що з ними може статися вдома. Я увесь день на роботі сиджу то на телефоні – завдання з донькою розв’язую, то на нервах – хвилююся, чи з нею нічого не трапилося. А на роботі у батьків діти наражаються на небезпеку ще більше, ніж коли ходять в школу», – зауважує жителька смт Вороніж Олена.
«Мало того, що я працюю зранку до вечора, щоб забезпечити сім’ю усім необхідним, так треба ще й репетиторів наймати. Бо у школі чомусь один учитель не викладає і математику, і фізику, і українську мову одночасно. А нашим дітям ще ЗНО складати треба. Ми з дружиною не можемо дати старшій дитині необхідні знання», – додає обурений батько старшокласника Олег.
Люди підготували колективне звернення міському голові з вимогою до кінця тижня зібрати комісію з ТЕБ та НС та поновити очне навчання з наступного тижня. До мітингарів вийшли начальниця управління освіти Наталія Сергейко, керуюча справами міськвиконкому Олена Кравченко, директор ЦЕВу Володимир Кисельов.
Хоча розмова видалася емоційною, Олена Кравченко пообіцяла, що найближчими днями збереться міська комісія з ТЕБ та НС і навчання у початкових класах розпочнеться вже на цьому тижні.
«І будемо вести мову, щоб наступного тижня очне навчання розпочалося для всіх школярів», – додала вона.
Як повідомила Наталія Сергейко, на сьогодні у громаді налічують 55 осередків захворювання на коронавірус, у яких є діти. Однак за 2 тижні дистанційного навчання вдалося утричі скоротити кількість хворих в освітньому середовищі.
«За даними управління освіти зараз хворіють 14 учнів і 5 учителів. А смертність по Шосткинській громаді (розраховуючи за кількістю населення) вища, аніж у м. Суми. Тому і було прийняте рішення продовжити дистанційне навчання, хоча ми розуміємо, як важко доводиться і батькам, і дітям, особливо учням початкових класів», – сказала очільниця управління освіти.
До слова, на даний момент у 8 із 25 закладів загальної середньої освіти Шосткинської громади невакциновано 100% педагогічних працівників.
Джерело: shostka.info