У Шостці не відбулась Хресна хода, проте у воду все ж пірнали
Цьогоріч через карантин купання на Водохреща у Шості відбулись з дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів. Не було загальноміського освячення води в масштабному урочистому форматі, як це робили щороку. Але ополонку у вигляді хреста напередодні ввечері на Галенківському озері все ж вирізали, передає shostkanews.city.
Лід на озері сягає 10 сантиметрів. Температура повітря -20. Не дивлячись на низьку температуру шосткинці все ж пірнали у крижану воду, але їх було не так багато, як зазвичай. Хтось занурювався вперше, а когось вже є досвід. Купались не тільки дорослі, а й діти.
“Я зараз – вдруге. Перший був торік. Тоді температура була -1 і навіть льоду не було. Ось зараз вийшов з води й холоду не відчуваю абсолютно!”, – говорив шосткинець Дмитро.
Опитані зазначають, що пірнаючи, відчувають себе легко та оновленими.
Загалом на Водохреще рятувальники чергували на двох пляжах Галенківського озера та на озері у мікрорайоні Капсуль. Рятувальники давали поради, як правильно пірнати та кому можна це робити.
“Попередньо якщо людина загартовувалась, то вже не важливо в яку температуру пірнати: хоч в плюсову, хоч у великий мороз. Головне, щоб організм був загартований. Це рішення не повинно бути спонтанним”, – зазначила Ірина Міщенко, медпрацівник рятувально-водолазної служби.
Скупчень людей на водоймах не спостерігалось. Більшість шосткинців вирішили піти по освячену воду відразу до храмів. Так, у церкві Різдва Христового під час ритуалу освячення, як символ Святого Духу, у небо випустили голубів.
Отець Володимир, настоятель цього храму, наголошує, освячена вода на Водохреще має дивовижні властивості та є великою святинею.
“Хто спостерігав, ця вода не псується протягом року і навіть більше. В молитві говориться: нехай вона буде для людини, як причастя, як для освячення домівок… Використовувати святу воду для їжі я б не радив. Їжу достатньо просто перехрестити”, – говорить батюшка.
Щодо пірнання, то це, за словами отця Володимира, можна віднести скоріш до народних звичаїв.
“Якщо по церковному уставу, то у нас такого не має. Колись у давнину була традиція: 18 січня люди приходили до храму, або до річки провести обряд Хрещення. Зараз це вже, як народна традиція. Чомусь існує така думка, що пірнувши в ополонку, можна очиститись від усіх гріхів. На жаль це не так”, – говорить святий отець.
Отець Володимир наголошує: якщо людина хоче очиститись від гріхів вона повинна сповідатись та причаститись. І пірнання тут ні до чого, хоча робити цього ніхто не забороняє.