У Сумах на дитячих майданчиках можна заразитися токсокарозом
На Сумщині у минулому році виявлено 19 випадків токсокарозу, проти 13 у 2022-му. Хвороба реєструється на території усіх районів Сумської області. Про це повідомила лікар-лаборант – гігієніст з паразитології Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Даниленко.
За її словами, за останні 15 років захворюваність на токсокароз в Україні збільшилась у 2,2 рази.
Токсокароз – паразитарне захворювання людини, яке спричиняє міграція личинок токсокар в тканинах та органах. В організмі людини паразитують тільки личинки гельмінта. Цей тканинний гельмінтоз характеризується тяжким, тривалим, рецидивним перебігом та ураженнями імунологічної природи.
Чинниками передачі, окрім забрудненого грунту, є забруднені яйцями токсокар шерсть тварин, предмети догляду за ними, овочі, столова зелень, руки.
«Зараження людини відбувається внаслідок ковтання інвазійних яєць токсокар. У тонкому кишечнику з яєць виходять личинки, які через слизову оболонку проникають у кров, мігрують по організму і зупиняються в печінці, легенях, нирках, головному мозку, очах, підшлунковій залозі, навіть у м’язовій тканині. Тут вони інцистуються, оточуються запальними інфільтратами, утворюючи гранульоми і зберігаючи при цьому життєздатність протягом тривалого часу (місяцями й роками)», – зазначила Любов Даниленко.
У березні цього року фахівці Сумського ОЦКПХ обстежили грунт та пісок з дворових дитячих майданчиків різних мікрорайонів м.Суми. У 8,2% проб виявлені яйця токсокар, що є свідченням високого ризику зараження токсокарозом, насамперед дітей.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ