У Сумах планують ввести в експлуатацію відділення екстреної медичної допомоги
Сумські посадовці проінспектували хід виконання робіт зі створення відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги в КНП «Центральна міська клінічна лікарня».
«Сьогодні ми бачимо реконструкцію відділення невідкладної допомоги – це спільний проєкт держави і органу місцевого самоврядування. Фінансування майже 50 на 50 – 4340 тис грн було виділено з Державного бюджету і більше 5 млн грн – з міського бюджету (з урахуванням коштів, виділених на меблі). Цей проєкт супроводжується наданням медичного обладнання. Зараз готуємося до підключення комп’ютерного томографу», – повідомив мер Сум Олександр Лисенко.
Наступного року планується встановлення стаціонарного ангіографу, що допоможе у лікуванні людей із судинними патологіями. Такі умови дають можливість, при потраплянні пацієнтів до закладу, невідкладно діагностувати хворобу, адже все це розташоване в одному місці. Найголовніше – час, який вдасться зекономити при такому ергономічному розташуванні діагностичної апаратури.
Голова обласної державної адміністрації Василь Хома додав, що кошти для створення відділення невідкладної допомоги виділені за програмою «Велике будівництво». І це тільки частина реформування мережі медичних закладів, мета якої швидко та якісно надавати медичні послуги людям.
Народний депутат України Ігор Васильєв зазначив, що такий проєкт є важливим тому, що це дозволить поповнити матеріально-технічну базу закладу новим обладнанням, якого в місті не вистачає – це комп’ютерний томограф, апарат магнітно-резонансної томографії та ангіограф.
Завершення монтажу та введення в експлуатація комп’ютерного томографу планується на кінець травня поточного року.
Будівельна готовність приміщення для розміщення відділення невідкладної допомоги комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради станом сьогодні складає 100%.
За весь період будівництва виконані наступні ремонтно-будівельні роботи: опорядження фасаду, заміна окремих віконних та дверних блоків, опорядження приміщень, заміна сантехнічного обладнання, улаштування системи відеоспостереження відділення невідкладної допомоги; облаштування ганку та пандусу, заміна віконних та дверних блоків в приміщенні поліклініки; улаштування МАФу та благоустрій прилеглої території.
Загальна площа відремонтованих приміщень складає близько 320,7 м2.