У Сумах провели майже 30 тисяч щеплень від COVID-19
Як розповіла під час брифінгу заступник міського голови Тамара Іщенко, вакцинація проти COVID-19 розпочалася в Україні 24 лютого, а вже наступного дня, 25 лютого, розпочалася імунізація сумських медиків. Надалі міська влада діяла у відповідності до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та з огляду на ситуацію з забезпеченням вакцинами.
«Ми провели роботу, яку мали провести. Є стаціонарні пункти щеплення, є мобільні бригади, які виїжджають до людей, які не мають змоги вакцинуватися у стаціонарних пунктах щеплення. Зросла кількість охочих щепитись, це 1639 осіб за добу», – зазначила посадовець.
Начальник управління охорони здоров’я Олена Чумаченко розповіла, що Сумська тергромада перейшла до п’ятого етапу вакцинації. Загалом уже провели 29719 щеплень. Вакцинували 21713 осіб.
«Щеплення на сьогодні – єдиний спосіб вийти нам із карантинної ситуації, в якій ми опинилися, і повернутися до звичайного життя. Також це єдиний спосіб захисти себе і свою родину від захворювання, а у випадку, коли вакцинована особа захворіє, це мінімізує складність перебігу та летальний наслідок захворювання», – наголосила начальник управління охорони здоров’я.
Вона зауважила, що в області не зареєстровано жодного поствакцинального наслідку. Спостерігаються лише поствакцинальні реакції: біль і почервоніння у місці введення препарату, лихоманка, підвищення температури тіла, які через два–три дні проходять.
Наразі вакцинація в Сумах здійснюється трьома мобільними бригадами та у восьми пунктах щеплення (чотири розміщені по амбулаторіях КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1», три – в амбулаторіях КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2», один – на базі КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона»). Щеплення — добровільні та безоплатні.
При вакцинації проти COVID-19 застосовуються вакцини AstraZeneca, Coronavac, Pfizer-BioNTech. Перша наразі використовується для осіб, що потребують ІІ дози вакцини та щепились в лютому – квітні І дозою.
Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Алла Оводенко розповіла, що в їхньому Центрі щеплення роблять медики, які пройшли відповідне навчання. Вакцинація в амбулаторіях проходить по робочих днях із 9:00 до 15:00 (перерва з 12:00 до 13:00). Якщо є достатня кількість охочих щепитись у вихідні і вакцини для них, то пункти щеплення працюють і в ці дні.
Мобільні бригади щеплюють осіб, які за станом здоров’я не можуть вийти з оселі та тих, хто за ними доглядає, а також тоді, коли йдеться про колективну вакцинацію на підприємстві, в установі чи організації. Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» нагадала, що записатися на щеплення проти COVID-19 можна в лікаря первинної ланки, з яким укладена декларація, в додатку «Дія» або ж через контакт-центру 78-77-00; (050)4702003. Для проведення колективної вакцинації також необхідно зв’язатися з Центром.
Очільниця КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» повідомила, що після двох доз щеплення пацієнт, за бажанням, може отримати свідоцтво про вакцинацію в паперовому вигляді. Пацієнту з декларацією, незалежно від того, де він отримував щеплення, такий документ видає у лікар «первинки». Той, хто декларації не має, отримує його в тому закладі, де вакцинувався.