У Сумах провели ревізію автомийок
За дорученням мера працівники КП «Міськводоканал» провели масштабні перевірки роботи сумських автомийок на предмет того, яку воду вони використовують для миття машин і куди скидають стоки після цього.
Нагадаємо, на початку травня з подачі одного з небайдужих сумчан міське керівництво звернуло увагу на те, що сумські автомийки мало того що використовують для миття машин водопровідну, тобто, по суті, питну воду, яку міськводоканал піднімає з артезіанських свердловин, так ще й невідомо куди і в якому вигляді зливають брудні стоки.
На апаратній нараді директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач доповів, що сьогодні в Сумах працює 40 автомийок, і всі вони дійсно беруть воду для миття машин із централізованого міського водопроводу. На всіх автомийках встановлені лічильники, за показами яких вони і платять за спожиту воду. При цьому технологічним процесом автомийок передбачена система зворотного водопостачання, в якій вода після миття машин збирається і відводиться в систему рециркуляції, завдяки чому забезпечується раціональне її споживання – тобто одна і та ж вода очищається і використовується повторно кілька разів. За словами Сагача, практично всі автомийки обладнані піскоуловлювачами та нафтовловлювачами. В ході обстеження встановлено, що 32 автомийки скидають стічні води в систему централізованої міської каналізації, інші 8 – у вигрібні ями, звідки їх потім вивозять в місця скидання (зливні станції).
– За результатами лабораторних досліджень якості стічних вод від автомийок виявлено перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин за такими показниками: фосфати – у 2,6 рази; завислі речовини – у 5 разів; хлориди – у 1,7 рази; мідь – у 7,4 рази; цинк – у 7,8 рази; залізо – у 2,5 рази; синтетичні поверхнево активні речовини (пави) – у 1,5 рази, – «порадував» Анатолій Сагач. – Також зафіксовано перевищення по сульфатах і азоту амонійного. Такі результати говорять про те, що наявні на автомийках пісковловлювачі і нафтовловлювачі не зовсім ефективно справляються з очищенням їх стічних вод. А скидання таких стоків призводить до руйнування каналізаційних мереж і міських очисних споруд і провокує виникнення аварійних ситуацій.
З метою дотримання діючих правил приймання стічних вод у систему централізованого водовідведення ми пропонуємо власникам автомийок провести наладку або реконструкцію локальних очисних споруд, посилити контроль вивезення та утилізації осаду стічних вод і ввести систематичний контроль кількості і якості стоків. Сьогодні практично всі наші рекомендації виконуються. За порушення застосовують штрафні санкції. Крім іншого, великим автомийкам ми ще пропонуємо будувати невеликі локальні очисні споруди, які дадуть можливість доочищення стічних вод перед скиданням у нашу каналізаційну систему.
Джерело: https://www.0542.ua/