У Сумах троє дітей із коронавірусом – на кисневій підтримці
У Сумській дитячій лікарні троє дітей на кисневій підтримці через коронавірус. Про це розповіла заступниця директора Сумської міської дитячої лікарні Наталія Спічакова. Також, за даними моніторингу РНБО, одна дитина в області підключена до апарату ШВЛ.
У міську лікарню Святої Зінаїди привозять дітей з усієї області, оскільки зараз вона працює як обласна “ковідна” дитяча лікарня. На 25 січня зайнято 75% ліжок. За словами Наталія Спічакової, вперше за весь час пандемії – в лікарні понад 50 дітей з підтвердженим коронавірусом, ще стільки ж чекає результату аналізу. Цифри, каже, змінюються щогодини, після отримання чергових результатів тестування. Більшість дітей, які надходять, – це діти раннього віку, до 3-5 років.
“Рівень госпіталізації зараз підвищений, ми за добу приймаємо понад 20, от вчора за добу 31 дитина”, – говорить Наталія Спічакова.
На 25 січня в реанімації лікарні на кисневій підтримці перебуває троє дітей. Всі вони підлітки, всі мають важкі супутні захворювання. Наталія Спічакова каже, що важче коронавірусна хвороба протікає саме у дітей від 12 років, тому радить їх вакцинувати.
В стаціонар потрапляють за направленням сімейного лікаря або педіатра, 60% – через “швидку допомогу”. Дитину заберуть до лікарні, якщо підозра саме на коронавірус.
“Дуже важко знижується температура у дитини, тобто мама дає жарознижувальний препарат, і бачить, що температура не знижується. Якщо це судоми, якщо дитина млява, в’яла. Якщо батьки та бригада екстреної медичної допомоги бачать, що в дитини середньої важкості стан, без свідомості, тоді, звісно, дитину забирають”, – зазначає Спічакова.
Понад 300 дітей лікуються вдома, каже Спічакова.
У зв’язку із підвищенням захворюваності школи Сумщини переходять на дистанційне навчання. За 25 січня, кількість таких шкіл збільшилася майже вдвічі, розповіли в обласному департаменті освіти.
“112 із 375 закладів загальної середньої освіти, де повністю заклади навчаються дистанційно, ще у 72 закладах освіти учні 5-11 класів навчаються дистанційно. Найбільше закладів закрилося у місті Суми. Всі учні 5-11 класів навчаються дистанційно, і повністю перейшли на дистанційну форму навчання заклади освіти, за винятком одного у місті Ромни, місто Охтирка, місто Конотоп”, – зазначила начальниця управління освіти обласного департаменту освіти і науки Світлана Бирченко.
За словами Світлани Бирченко, на 25 січня на Сумщині хворіє 574 школярі та 364 вчителі.