У Сумах відбувся традиційний проєкт “Ніч музеїв”
18 травня у Сумах відбувся традиційний фестиваль Ніч музеїв. Цього року захід відбувся під девізом “Мистецтво перемоги”. Загалом взяти участь у фестивалі виявили бажання 26 учасників.
У приміщенні Сумської міської галереї виступив хор Косівщинського будинку культури, розповіла наукова співробітниця Агенції промоції Суми Наталія Петренко: “Вони зв’язалися, загалом запитали чи підходить формат нам такий. Ми сказали звичайно підходить, тим більш у нас тема фестивалю – мистецтво перемоги, а українська пісня: ми з нею народжуємося, ми з нею живимо, воюємо”.
На фестивалі разом з анімаційною студією Софія Сталінеско створювала свій мультик, в якому головні герої Назар та його сестра.
Дівчинка розповіла, що в її мультику головні герої потрапляють у чарівну країну. “Вони зривають чарівний реп’ях і потім телепортуються у королівство равликів, на площу реп’яхового королівства. Потім я, можливо, виставлю мультик на свій канал, бо в мене є канал свій в ютубі”, – розповіла дівчинка.
В цьому році вдруге на фестиваль завітали майстри середньовічного бою. Як розповів учасник команди лицарів Сергій Бойченко, це доволі молодий вид спорту: “Це повноконтактний вид спорту, в якому є елементи боротьби, удари й мечем і щитом, коліном. Дуже цікавий повноконтактний вид спорту. Масові номінації, в яких головна мета змагань, щоб команду супротивника була на землі”.
Сергій розповів, що в Сумах його команда була торік, їм тут сподобалось, тому приїхали ще, щоб продемонструвати свої вміння.
Як розповіла директорка “Агенції промоції Суми” Юлія Левченко, всі учасники мистецького проєкту виявили бажання взяти в ньому участь. Також не обійшлось в цьому році без приємних сюрпризів. “Цього року новинка в нас, рекомендую завітати на Нижній Соборній, 10/1, це нова локація, її тиждень тому тільки розчистили”, – розказала Юлія.
На новій локації кілька днів тому була купа сміття, а учасники самі знайшли та прибрали там, організувавши творчу локацію, розповів сумський волонтер та лірник Микита Лебідь.
Чоловік грає на колісній лірі. Розповів, що лірники були відомі в Україні з 15 століття: “Кобзарство в принципі має зазвичай кобзу, бандуру і от забутий інструмент – колісна ліра. Лірники сліпці, переважно, ходили грали, це така втрачена сторінка, тому, що радянською владою це все було винищено, спалено, тільки бандури і кобзи лишились”. Микита розповів, що його маленька мета участі у “Ночі музеїв” – повернути забутий інструмент в народ.
Учасник фестивалю Василь Шишкін евакуювався з Харкова, де мав школу по перкусії. Розповів, що перед виступом учасники не репетирували, тож усі номери — це імпровізація: “Трапилося, що я зміг вивезти інструменти звідти. Все розбомбило, а інструменти залишилися цілими, і от частину цих інструментів привіз сюди. Барабани є майже у всіх культурах. Є рамочні барабани. Сьогодні не взяв, бо не все можна взяти. Рамочні барабани це одні з найперших інструментів, які були створені”.
У фестивалі взяли участь традиційні для міста Суми живі скульптури, розповіла Юлія Левченко: “Дмитро Буйвал був постійним учасником фестивалю, його нам дуже не вистачає, але дуже приємно вражає, що його справа живе і зараз його послідовники, мені здається навіть більше зусиль докладають, щоб його справа жила”.
Під час заходу збирають гроші на підтримку збройних сил, розповіла наукова співробітниця КП “Агенція промоції Суми” Наталія Петренко: “Наш співробітник пішов захищати Україну, і робить все, щоб ми з вами сьогодні могли збиратися і святкувати наше мистецтво і творчість. Тому є велика потреба в забезпеченні наших воїнів і ми збираємо на коліматор для нього”.
Як розповіла Юлія Левченко, в разі повітряної тривоги передбачили, що всі учасники заходу мають спуститися у найближчі укриття і перечекати загрозу. Загалом у цьогорічному проєкті запланували 26 заходів.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ