У Сумах відкрили приватну школу за гроші урядового гранту
Нині в ній навчається 94 учні, розповіла директора закладу Олександра Гнібіда. Історію жінки та хто може отримати ці гроші й за яких умов — у матеріалі Суспільного.
Олександра Гнібіда розповідає, вирішили відкрити приватну початкову школу у вересні 2023 року.
“Отримали гранти — це було стартом для такого нового направлення як “Смарт школи”, тому що до цього ми працювали як садочки, як центри з надання додаткових послуг освіти, як репетитор-центри, а нове направлення, таке як школа, ми відкрили завдяки тому, що ми отримали грант”, — розповіла жінка.
За словами Олександри Гнібіди нині у закладі працює початкова школа, де навчаються 94 учні. В планах збільшити їхню кількість, ставши повноцінною середньою школою. Це б дозволило, додає директорка, випускникам початкової ланки продовжувати навчання у них.
“Я отримала цей грант і це було, знаєте, ну достатньо такою масивною допомогою, тому що коли ти відкриваєш нове направлення потрібні вкладення і кожна копієчка на рахунку, тому це було гарною допомогою для нашого старту яка допомогла нам закупити певну кількість парт, певну кількість інтерактивних дошок і певну кількість меблів”, — поділилася Олександра Гнібіда.
Спочатку в закладі брали на роботу вчителів, які стояли на обліку в центрі зайнятості, говорить директорка. Світлана Майорова, вчителька 2-А класу, одна з них. Жінка має понад 10 років педагогічного стажу. У приватній школі є відмінності від роботи у державній.
“Дуже втомлювалась саме від роботи з папером, а не з дітьми, було стільки забаганок від завучів здати списки й так далі й тому подібне, я інколи здавала собі питання — а коли працювати з дітьми. Мені тут дуже подобається завдяки, тому що ми розвантажені від додаткової якоїсь писанини оцієї паперової роботи, тобто в мене є достатньо часу, щоб працювати в закладі з 20 дітьми”, — розповіла Світлана Майорова.
Отримати грант за урядовою програмою можуть, як зареєстровані підприємці, так і ті, хто планує відкрити власну справу, говорить начальниця відділу реалізації проєктів Сумського обласного центру зайнятості Олена Никонець.
“Сума отриманого мікрогранту може становити від 50 тис. грн до 250 тис. грн. Окремі умови для учасників бойових дій, вони можуть отримати до 1 млн, а члени їх сімей можуть претендувати на суму до 500 тис. грн”, — розповіла Олена Никонець, начальниця відділу реалізації проєктів.
Урядова програма з надання мікрогрантів та грантів почала діяти на Сумщині з липня 2022 року, говорить Олена Никонець. Нині в обласному центрі зайнятості можна отримати безоплатні консультації щодо написання бізнес-плану, який потрібен для отримання грошей:
“Головною умовою отримання гранту є створення нових робочих місць та сплати податків на загальних підставах. Якщо до прикладу, заявник хоче отримати грант в 150 тис. грн, він може створити одне робоче місце, якщо хоче 250 тис., то він має зобов’язання створити не менше двох робочих місць, та сплачувати податки не менше 24 місяців, протягом трирічного строку реалізації проєкту”, — розповіла Олена Никонець, начальниця відділу реалізації проєктів.
За словами Олени Никонець підприємець має виконувати всі умови, які передбачені програмою.
За період дії програми з липня 2022 до 2024 року, розповідає Олена Никонець, грантові гроші отримали 948 підприємців Сумщини. Вони створили 1326 робочих місць. Загальна сума виданих грошей склала 217, 5 млн грн.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ